Учні шполянських ліцеїв зустрілися із представником інституту танкових військ

2 листопада у сесійній залі міської ради зібралися учні 11 класів Шполянських ліцеїв № 1,2,3,5, одинадцятикласники з ліцею сусідньої Вільшанської громади, щоб прослухати лекцію від військового, майора Володимира Сінька, представника військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Він провів з учнями півтори години військово-професійної агітації і розповів про переваги навчання у військових навчальних закладах, умови вступу, характеристики військових спеціальностей.

Майор Сінько розповів про наявність факультетів у закладі освіти, зазначив принципи й умови вступної кампанії. Підкреслив основні переваги навчання у вищих військових закладах освіти, а саме:

 • безкоштовна вища освіта;
 • можливість отримати додатково до військової ще й цивільну спеціальність;
 • гарантоване працевлаштування;
 • гідне грошове забезпечення;
 • можливість стрімкої кар'єри;
 • соціальний і правовий захист для себе та членів своїх сімей;
 • у процесі здобуття освіти — забезпечення безкоштовним проживанням, триразовим харчуванням, військовим одягом (формою), безкоштовними послугами у сфері охорони здоров’я (лікування захворювань, діагностика, стоматологія тощо).
  Також під час лекції військовослужбовець відзначив Черкащину як одну з найкращих серед інших регіонів України, яка впроваджує пріоритетні напрямки держави щодо національно-патріотичного виховання. У цій сфері наша область займає третє місце, після Харківської, яка на першому та Дніпропетровської, яка у рейтингу посідає друге, серед інших областей. Крім того, саме з Черкащини, за останні два роки найбільший обсяг студентів навчається у вищих військових закладах освіти і кількість абітурієнтів, бажаючих пов’язати себе із професією військового чи військової з цього регіону продовжує збільшуватися.

Для тих, хто бажає вступити до військового вишу, потрібно:

 1. Вирішити, у який вищий військовий заклад освіти подати документи.
 2. Звернутися до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військовий комісаріат).
 3. Пройти медичну комісію.
 4. Вибрати предмети ЗНО/НМТ відповідно до напрямку навчання в закладі вищої освіти
 5. Зібрати необхідні документи для оформлення особової справи кандидата до вступу в заклад освіти
  Для отримання більш детальної інформації можна звернутися до майора Володимира Сінька, тел. 067 715 41 10, 099 035 81 40 чи представника Звенигородського РТЦК та СП.

Захід відбувся за ініціативи першого відділу Звенигородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в місті Шпола, відділу освіти Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади.

За інформацією Шполянської міської ради