Україна може повернутися до відключень світла наступного тижня через спеку

Фото: NV, Pascal Rossignol/Reuters

Україна наступного тижня може повернутися до графіків відключень електроенергії через спеку, яка призводить до зростання споживання.

Про це пише Forbes з посиланням на повідомлення заступниці міністра енергетики Світлани Гринчук в ефірі телемарафону.

За її словами, сьогодні, 16 серпня, відключення електроенергії не прогнозуються. Водночас, починаючи з цих вихідних і наступного тижня очікується значне підвищення температури і прогнозується різке збільшення споживання електроенергії.

Як повідомляє заступниця міністра енергетики, для енергосистеми після російських атак дуже чутлива і будь-які додаткові пошкодження або навіть погодні умови сильно на неї впливають.

«Те, що ми спостерігатимемо наступного тижня, може призвести до того, що енергетикам доведеться застосовувати графіки відключень», – сказала Світлана Гринчук.

На енергетичних обʼєктах по всій країні триває ремонтна кампанія і відновлення обладнання, пошкодженого внаслідок атак.

Енергетики закликають споживачів ощадливо користуватися електроенергією, не вмикати потужні електроприлади в ранкові та вечірні години пікового навантаження, не користуватись кондиціонерами без нагальної потреби.

Міненерго закликало бізнес активно імпортувати електроенергію. Згідно із рішенням уряду, обмеження енергопостачання не передбачено для підприємств, які імпортують понад 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

Контекст

З березня Росія завдає масованих ударів по українській енергетиці. З ладу виведено понад 90% українських ТЕС, понад 45% гідрогенерації. Загалом Україна втратила близько 9000 МВт потужностей, за даними Міненерго. Під час минулої зими максимальна потужність енергосистеми досягала 18 000 МВт, зараз – менше 10 000 МВт.

Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять $50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.