У Верховній Раді пропонують заборонити українцям відмовлятися від спадщини, якщо у померлого були борги.
Про це пише "УНІАН".
Відповідний проект закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо врегулювання деяких питань відмови від прийняття спадщини спадкоємцем у випадку наявності вимог кредиторів за зобов’язаннями спадкодавця зареєстровано на сайті парламенту від 29 квітня під номером 11220.
Ініціатором внесення законопроекту став член депутатської групи "Відновлення України" Олександр Лукашев.
У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що трапляються випадки, коли майно, отримане спадкоємцем у спадщину, обтяжене певними борговими зобов’язаннями. У такому разі, статтею 1282 Цивільного кодексу України передбачається зобов’язання для спадкоємця задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину.
Водночас, зазначається, що "враховуючи визначене законодавством право на відмову від прийняття спадщини, з метою уникнення звернення стягнення на майно в рахунок погашення боргу, часто спадкоємці відмовляються від прийняття вже успадкованого майна з порушенням принципів доброчесності та добросовісності у цивільних правовідносинах, для приховування боржником своїх активів від звернення на них стягнення окремими кредиторами за зобов'язаннями боржника, завдаючи тим самим шкоди такому кредитору".
У цьому зв'язку, ініціатор законопроекту пояснює, що доцільним є уточнення положень Цивільного кодексу України в частині реалізації права відмови від прийняття спадщини у разі звернення стягнення на майно, отримане у спадщину, кредитором.
Зокрема, у проекті закону передбачено, що "не допускається відмова від прийняття спадщини у випадку наявності боргів за зобов’язаннями спадкодавця перед кредиторами до їх задоволення в межах вартості майна, одержаного у спадщину", в порядку, визначеному Цивільним кодексом.