Україна буде сильною державою!

Напередодні Дня Збройних сил України у Васильківському професійному ліцеї було проведено урок мужності на тему: «Захист Вітчизни — священний обов’язок кожного!», який підготували викладач предмету «Захист Вітчизни» Віктор Максимчук і майстер виробничого навчання Вадим Кучеренко.

— Наша Батьківщина — це не просто земля. Це та земля, якій у роках історії не було місця, якій довелося винести стільки страждань, стільки ганебних підлих зрад, зазнати стільки голодних років, що стає моторошно на душі. Щоби знову не повторилося страхіття минулих часів, треба піклуватися про власну Батьківщину, охороняти її спокій, берегти її поля і ліси. Без цього всього вона загине, а разом з тим і ми залишимося без Вітчизни, — так говорили учням ліцею.

— Хоч би що не сталося з Вітчизною, хоч би як ворог не хотів завоювати її свободу, усі ми повинні стати на її захист», — звучало в тематичних виступах учнів ліцею Ілони Мельниченко, Влада Кузьменка, Івана Кузіва та Ольги Кушнір. — Не потрібно відмовлятися від служби в армії, бо це не тільки підготовка справжніх бійців, а й чудова життєва підготовка, — твердили юнаки ліцею.
З учнями ліцею спілкувався військовий комісар Шполянського району, голова громадської організації воїнів АТО Черкаської області Олександр Тіхонов та старший офіцер відділу комплектування Шполянського районного військового комісаріату Анатолій Бойко. Вони розповіли про особисту участь в АТО, що всім людям на Землі вони бажають миру. Особливо увагу звернули на те, що юнаки віком 20 років служитимуть у Збройних силах України. Адже тільки тоді, коли Україна буде сильною державою, коли Збройні сили України будуть міцними, ніхто не зможе посягати на її територію.

У виконанні Альони Рукавець та Віталія Пантелеєнка під керівництвом керівника гуртка естрадної пісні «Viva» Олександра Фуркала прозвучали пісенні дарунки для гостей: «Мамо, не плач», «Кленова балада», «Офіцери» та «На варті». Всі разом переглянули фрагменти відеоматеріалів про Збройні сили України, про боротьбу воїнів АТО на сході України. Учні ліцею подякували гостям та подарували їм квіти.

Оксана МАТІКА, заступник директора Васильківського професійного ліцею.