Україна вшановує пам’ять Небесної Сотні – 20 лютого активісти збираються на Майдані

БІЛЬ У ДУШІ

Громадська спільнота «Річниця перемоги Майдану, вечір пам’яті героїв Небесної сотні»

у «Фейсбуці» оприлюднила план заходів вшанування загиблих у Києві 20 лютого.

У запрошенні викладено погляд учасників Майдану на сучасний перебіг подій в частині притягнення винних до відповідальності.

 

 Зокрема у ньому йдеться:

«Офіційні суди у справі Небесної Сотні тягнуться вже три безкінечні роки... Ніхто ні в чому там не розбирається, ніхто не шукає ніякої правди — ми усвідомили це, щотижня відвідуючи протягом останніх місяців засідання у справі Небесної Сотні.

Там прокурори безсенсово бігають по колу, адвокати убивць відверто тягнуть час, суддя і присяжні нудьгують. Відвідувачі нудьгують. Убивці (всього п’ять цапів-відбувайл) за гратами теж нудьгують.

Вони всі просто чекають, коли політична ситуація стане достатньо сприятливою, аби їх, нарешті, випустили. Але це ще не найгірше. У «справі Небесної Сотні» влада хоч робить вигляд, ніби шукає винних. Але варто заглянути до інших майданівських судів, де вже немає журналістів, немає уваги — там міліціонери давно і відверто сміються постраждалим в обличчя.

Там судді, які судили майданівців під час революції, нині ведуть справи по злочинах проти Майдану. Там обвинувачені навіть не ходять на засідання — навіщо?

Вони й так знають, що за них давно все вирішено і домовлено.

Як заведено в усіх судах України, рішення по «справі Небесної Сотні» приймається не в залі засідань, а десь в закритих кабінетах і спускається згори. В залі перед телекамерами сидять не учасники процесу — там лише виконавці.

І не треба глибокого аналізу, аби зрозуміти, де й ким насправді вирішується справа Небесної Сотні. І чому вбивць в ізоляторі лише п’ять. І чому справа жується три роки без результату.

І чому досі не змінені судді, призначені ще Януковичем. І чому організатори вбивств на свободі, і не просто на свободі, а при владі, на посадах, у всієї країни на очах. І чому суди випускають затриманих міліціонерів-убивць, й ті тікають у Росію. І чому суди поновлюють на посадах міліціонерів, звільнених у зв’язку зі злочинами проти Майдану, й ті повертають собі владу…

Наближається річниця розстрілів на Майдані, трагічне і звитяжне 20 лютого, кривава річниця контрнаступу на Інститутській, який став одночасно і трагедією, і перемогою.

Давайте відзначимо цей день — урочисто, гідно, без провокацій і без погромів.

Досить просто вийти великою силою, нагадати собі і їм, що ми є — і вони будуть змушені нас слухати. І, можливо, зроблять в своїх кабінетах правильні висновки.

І, можливо, справа Небесної Сотні таки зрушить з мертвої точки.

Отже, 20-го лютого, в третю річницю розстрілу на Інститутській, в третю річницю перемоги Революції Гідності, ми:

Громадський рух «Новий Вогонь», ГО «Український Легіон», ініціативна група майданівців, постраждалих під час розгону 30 листопада 2013-го року, Організація «Білий Молот»,

а також представники родин-героїв Небесної Сотні запрошуємо вас 20 лютого о 18 годині на Майдан.

У ПЛАНІ ВЕЧОРА:

Виступи родичів героїв Небесної Сотні, громадських діячів,

шикування з лампадками, смолоскипами і портретами загиблих героїв,

марш пам'яті по Грушевського та Інститутській із поіменною згадкою всіх полеглих на Майдані,

урочистий підпал символічної шини та хвилина мовчання

(про законність використання шин в урочистих цілях поліція і влада офіційно попереджені)...».

Організатори заходів запрошують разом продемонструвати, що Майдан нічого не забув і нікого не пробачив, а також застерігають від закликів різних провокаторів «хапатися за зброю!» та «захоплювати державні будівлі!».

Цих дрібних шкідників випускають спеціально, аби налякати людей і змусити залишитися вдома.