Україні не варто розраховувати на безвізовий режим з ЄС – МЗС Латвії

Євросоюз може спростити візовий режим з Україною, а не скасувати.

Україна може розраховувати на лібералізацію візового режиму, що не є синонімом безвізового режиму. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, під час Ризького саміту оцінять процес виконання Україною необхідних умов для лібералізації візового режиму, а також чітко визначать, до якого терміну країні слід зробити невиконану нею роботу в цьому напрямку.

 

Рінкевічс висловив сподівання, що після повторної оцінки зробленої Україною роботи та проведення відповідних політичних дискусій рішення про лібералізацію візового режиму для громадян України буде прийнято.

Раніше глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що Україна не отримає безвізовий режим з ЄС на травневому саміті в Ризі. Згодом він уточнив, що рішення ЄС про введення безвізового режиму з Україною залежатиме від висновків експертної комісії.

Раніше Рада асоціації Євросоюз-Україна підтвердила принципову готовність до введення двостороннього безвізового режиму для короткострокових поїздок українських громадян до країн ЄС.

Нагадаємо, що в березні 2014 року в МЗС України стверджували, що безвізовий режим з ЄС може запрацювати "до кінця року". У червні це саме стверджував глава представництва Єврокомісії в Україні Ян Томбінський.

У вересні 2014 року в МЗС повідомили, що безвізовий режим з Європою запустять у травні 2015 року.

У січні 2015 року з'явився прогноз ЄС, згідно з яким безвізовий режим з Україною запрацює не раніше 2016 року.

Джерело: http://ua.korrespondent.net