УКРАЇНСЬКІ РЕЦЕПТИ

Як приготувати солоні помідори з гірчицею, замочені в діжці
Як не дивно, але існує дуже бага­то поціновувачів справжньої діжкової консервації, яка більш корисніша, ніж маринування.
Приготовлені та не зовсім достиглі помідори зложити в діжку, відро чи каструлю, перекладаючи свіжим ли­стям чорної смородини. На дно також потрібно покласти листочки смородини.
Приготувати розсіл та додати в ньо­го цукор, сіль, лаврове листя, переме­лений червоний та чорний перець. Все перекип’ятити та остудити. Потім дода­ти суху гірчицю.
Все перемішати та дати відстоятись. Коли розсіл стане прозорим та лед­ве жовтуватим, залити ним помідори. Зверху, як звичайно, потрібно покласти суконну ганчірку та гніт.
На відро води: 2 склянки цукру, 12— 15 листочків лаврового листя,100 грамів сухої гірчиці, перець гіркий та духмяний — по 1 чайній ложці, листя червоної смородини.

Консервовані помідори у власному соку
Звичайне маринування помідорів та засолення цих смачних плодів може дещо набриднути. Або на огороді бага­то переспілих плодів, а переробити їх потрібно. Ось тут можна й приготувати консервовані помідори у власному соку. А взимку не тільки плоди можна вжива­ти, а й пити смачний сік з помідорів.
На 10 кг помідорів потрібно: 20 г гірчиці та 300 г солі. Але половина солі та гірчиці використовується при укла- данні помідорів в банки, а друга полови­на добавляється в томатну масу.
На дно діжки кладуться два шари чорної смородини,а потім один шар помідорів, які злегка пересипають сіллю та гірчицею.
Таким чином пошарово наповнюється вся тара повністю. Кожен шар томатів, накривається 2 шарами з листя чорної смородини. Потім все заливається то­матною масою, яка вийшла з перемеле­них на м’ясорубку помідорів.
Зберігати в приміщенні з температу­рою не вище 5°С!