УМОВИ КОНТРАКТУ СТАЛИ «КОМФОРТНІШИМИ»

У Міністерстві оборони постійно шукають нові шляхи для підвищення привабливості військової служби. Одним з них є укладання короткострокових контрактів.

— Нині пріоритетним завданням кадрових органів Збройних Сил України є укомплектування війська вмотивованими та добре підготовленими військовослужбовцями. Причому перед-усім тих підрозділів, які виконують завдання в зоні проведення антитеро-ристичної операції, — розповів заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Ігор Миколаєнко.

Тож з ініціативи Міністерства оборони та Генерального штабу в червні цього року внесено зміни до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу». В них зокрема йдеться про те, що військовослужбовці, призвані під час мобілізації, можуть укласти з військовим відомством короткостроковий контракт.

Така необхідність була викликана тим, що на сьогодні вже завершено всі етапи мобілізації, але в Україні є чимало людей, готових захищати свою Батьківщину. Проте ці громадяни з певних причин не хочуть підписувати довгострокові контракти на 3—5 років, але бажають захищати свою державу. Тому й було запроваджено короткострокові контракти, які діють з моменту його підписання до прийняття Президентом рішення про демобілізацію. Якщо військовослужбовець виявив бажання після закінчення такого контракту служити далі, він може підписати довгостроковий.

При цьому особи, які не служили або перебували в запасі, пройдуть відповідну підготовку в навчальних центрах протягом 2—4 місяців залежно від професії. І тільки після цього вони будуть направлені у військові частини.

Змінилися й умови прийняття на військову службу за контрактом. Тепер це можуть бути громадяни віком від 18 до 40 років, які мають базову середню освіту (тобто закінчили дев'ять класів), а не повну загальну середню, як було раніше. Це значно розширило коло громадян, які можуть укласти контракт з армією. Є й інші зміни. Наприклад, ще минулого року процес прийому на контрактну службу тривав довго. Тепер він значно коротший.

Також у військовослужбовців, які підписали короткостроковий контракт, грошове забезпечення не відрізняється від тих, хто підписав довгостроковий. Як нагадали на брифінгу, вони на сьогодні отримують від 2,5 до 6 тисяч гривень залежно від посади, військового звання та вислуги років. При цьому, якщо контрактник бере участь в антитерористичній операції, його грошове забезпечення вдвічі більше.

Всіх бажаючих проходити військову службу за контрактом прохання звертатися за адресою: м. Шпола, вул. Леніна, 31. каб. 1. Телефон №5-22-28, моб. (096)902-49-43.

Роман ВУС, «Народна армія».