Унікальна філателістична експозиція «Останнім шляхом Кобзаря» побувала у Шполі

Днями на Шполянщину завітав відомий філателіст, член Черкаського земляцтва у Києві Олександр Канівець зі своєю унікальною виставкою «Останнім шляхом Кобзаря». 

Виставка філателії «Останнім шляхом Кобзаря» – унікальна колекція експонатів, зібраних з ініціативи Олександра Канівця в ході проведення Міжнародного поштового походу-реквієму за маршрутом перевезення тіла Т.Г.Шевченка з Санкт-Петербурга до Канева у 1861 році.

Як розповів Олександр Володимирович, він разом зі своїми  однодумцями  вивчив маршрут, яким, виконуючи останню волю поета, друзі везли його тіло на перепоховання. Цей маршрут – зі Смоленського цвинтаря у Санкт-Петербурзі до Канева, в якому на Чернечій горі Шевченка перепоховали. 

– Міжнародний поштовий похід-реквієм «Останнім шляхом Кобзаря» здійснений згідно із Шевченковим «Заповітом». Уперше його здійснили після проголошення Незалежності України. Цим заходом вдалося показати велич особистості та життєвого шляху нашого Пророка, – розповідає він. –Для його реалізації потрібно було виготовити конверти, замовити спеціальні поштові марки, розробити маршрут від Санкт-Петербурга до Канева. А ще – домовитися із поштовими службами у кожному населеному пункті України та Росії, аби була змога погасити конверт саме у той день, коли свого часу там проходила процесія повернення Тараса Шевченка додому, в Україну.

Для кожного з міст, через які проходив останній шлях Кобзаря, за спецзамовленням виготовлялися конверти з тематичними зображеннями. Потім здійснювалося спецпогашення конвертів відповідно до дати  траурної процесії 160 років тому (такі ж конверти було виготовлено у Шполі).

До Шполи філателіст привіз філателістичну експозицію «Останнім шляхом Кобзаря», яку презентував у  бібліотеці, та  особливо цінний експонат – посмертну маску Тараса Шевченка.