Унікальні роботи вишивки соломкою Наталії Лашко

 У м. Кам’янець- Подільському, що на Хмельниччині, є  Галерея мистецтв. Там чудова атмосфера і досить унікальні мистецькі твори. Саме там я познайомилась із чудовою виставкою робіт Наталії Лашко та її сина Іллі з вишивки картин соломою. У  світі, окрім Наталі Семенівни та її сина Іллі, таким ремеслом займаються ще 3 осіб, а в Україні вони єдині. Вишивка соломкою, клаптикове шиття, аплікація, плетіння, арт-квілт, живопис – у своїх творах  Наталія Семенівна проявляє всю багатогранність свого таланту. У представлених роботах — народні мотиви та рідні для кожного українця образи жінки-вишивальниці, чумацького шляху, бандури, польових квітів тощо. Роботи Наталії Лашко добре знають не лише у Кам’янці-Подільському.

Як розповіла екскурсовод музею Наталія Харченко, роботи Наталії Лашко виставляються в музеях по всьому світу. Вони збагатили не одну приватну колекцію  в США,  Швейцарії, Польщі, Ізраїлі, Голландії, Англії, Франції.

 Наталія Лашко – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, уродженка Воронезької області (РФ),  випускниця Пензенського художнього училища та Харківського художньо-промислового інституту (за спеціальністю «Художнє декоративно-прикладне мистецтво»). З 1984 року художниця мешкає у Кам’янці-Подільському, де спершу працювала в історичному музеї-заповіднику «Кам’янець», потім викладала образотворче мистецтво в місцевому НВК № 9, а з 2005 по 2013 рік – у Кам’янець-Подільському державному університеті на кафедрі «Образотворче і декоративно-прикладне мистецтво». Її син Ілля – магістрант Харківської державної академії дизайну та мистецтв, переможець Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України».

                                                                                          Лариса Бачинська