Уродженець Соболівки Йосип МАСЛЮК: «Я ДАРУЮ ВАМ ЦЕЙ ПАМ’ЯТНИК НАВІЧНО!»

Для прекрасного мальовничого села Соболівки вищі сили із неба послали надзвичайно теплий і сонячний день, який селяни обрали для проведення урочистостей. День села традиційно вони відзначають саме в вересневу пору, а цього року свято для них видалось потрійним — заходи відбулися 27 вересня, в день Воздвиження Чесного Хреста Господнього, та ще й до цієї дати приурочили відкриття новозбудованого пам’ятного знаку Тарасу Григоровичу Шевченку — українському поету, генію-мислителю і національному Пророку.

Така подія є особливою і неординарною в контексті усієї нашої країни. Адже гранітний спомник Кобзарю вартістю 150 тис. грн. збудував за власні кошти шполянин 1928 року народження Йосип Микитович Маслюк, який народився і виріс у Соболівці. Таким був його поклик серця і душі — залишити довічну пам’ятку для своїх земляків, котра взиває до них: бережіть свій рід, національні цінності, любіть Україну! Під час своєї промови Йосип Микитович звернувся до соболівчан із закликом читати Шевченка, бути справжніми патріотами України, продекламував рядки із поеми Кобзаря «Катерина»: «Кохайтеся, чорнобриві та не з москалями, бо москалі — чужі люде роблять лихо з вами. Москаль любить, жартуючи, жартуючи кине; піде в свою Московщину, а дівчина гине…»

Ініціатор і натхненник встановлення пам’ятного знаку Кобзарю в рідному селі Йосип Маслюк подякував усім, хто підтримав його у реалізації високоідейної мрії — виконавцю робіт Сергію Броварському, сільському голові Валентині Пересунько, депутатам сільської ради, а також голові Шполянської райдержадміністрації Володимиру Потапенку.

Освятив пам’ятник місцевий священик — настоятель храму святого апостола Іоанна Богослова, ієрей Ігор Лозіцький.
«В Україні майже в кожному населеному пункті є пам’ятники Шевченку, не було його лише в нашому селі, — йшлося у виступі сільського голови Валентини Пересунько. — І ось Господь послав нам нашого земляка Йосипа Микитовича Маслюка, який сам зібрав кошти, вибрав місце, спроектував, залучив майстрів і втілив у життя ось таку пам'ять. За це ми всі вдячні йому! Ми живемо в непростий час, неспокійний і буремний — на зміну Революції Гідності прийшла військова агресія Росії. Але ми не хочемо впадати у негативні настрої, знаходимо привід, щоб радіти. І нинішня подія є не лише радісною, а й об’єднавчою, щиро вірю, що тільки в єдності наша сила, тільки такі події додадуть нам згуртованості, терпіння, мужності. Нехай кожного з нас мрія про мир і краще майбуття спонукає до добрих справ, як свого часу спонукала нашого земляка!» І на знак подяки та гостинності Йосипу Микитовичу вручили традиційний український хліб-сіль.

Біля сільського будинку культури святкування Дня села продовжилося концертною програмою легендарного і улюбленого жителями Соболівки гурту Шполянського РБК — «Срібні струни», яких запросили місцеві соціальні партнери — керівництво СПОП «Відродження». Представник цього підприємства Валентин Лук’яненко під час свого привітання вручив грошові премії п’ятнадцятьом представникам родичів учасників АТО, число яких найбільше серед сіл району.

Виставки виробів народних умільців та кулінарних шедеврів, які приготували господині села, додали святу особливого колориту. Не забули і про найменших громадян — батути і різні розваги діяли на території закладу культури.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).