Уродженця Шполянщини, який працює начальником виконавчої служби, виправдали після звинувачень у хабарництві

У Чорнобаї виправдали начальника виконавчої служби, якого звинувачували в отриманні хабаря за закриття виконавчого провадження. Суд тривав майже 2 роки. Про це повідомляє Про все з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень.

Обвинувачений є уродженцем Шполянщини.

Чоловік, який нібито давав хабар, стверджував, що керівник виконавчої служби написав на аркуші паперу суму, за яку вирішить проблему.

"Він був поручителем при отриманні кредиту, потім було рішення суду про стягнення заборгованості, зазначив, що у виконавчому листі була помилка у сумі зазначено 398 тисяч, а має бути 39 тисяч. У ДВС він повідомляв, що борг був відсутній. Начальник повідомив, що потрібна довідка з банку про те, що немає заборгованості. 20 січня 2021 року він подав клопотання про закінчення виконавчого провадження та йому надали відповідь, що клопотання буде розглянуте в строк 45 днів. До ДВС приходив разів п`ять. Також 25 січня звернувся до суду із заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, яку суд залишив без руху. Потім знову звернувся до (підсудного, - ред.), останній сказав, що через суд буде дорожче і довше, запропонував йому вирішити питання швидше і передав листок з написом 10000 грн.", - розповідав фігурант справи.

Обвинувачений посадовець своєї провини не визнав та заявив, що чоловік прийшов до нього в кабінет і поклав конверт з невідомим йому вмістом.

"В той день, коли все сталося, це був кінець місяця, вони готували звіти, день був дуже завантаженим, було багато поштової кореспонденції, багато конвертів. До нього звернувся "свідок, - ред.), він на нього уваги не звертав, останній присів, почав розповідати, він йому говорив, що надайте вже документи і до кінця дня виконавче провадження буде закрито, він вийшов з кабінету. Після цього до нього зайшли працівники СБУ, підійшли до столу, сказали щоб він поклав руки на стіл, нічого не чіпав. Було проведено огляд і на краю столу виявлено згорток, в якому були кошти, просвітили їх ультрафіолетом, в подальшому посвітили його руки", - пояснював обвинувачений.

Як з'ясував суд, під час слідчих дій правоохоронцями були допущені процесуальні помилки, які призвели до того, що докази не можуть бути допустимими. Окрім цього, свідок, за вказівок правоохоронців, начебто сам провокував зустріч з ціллю дати неправомірну вигоду.

Чорнобаївський районний суд визнав посадовця невинуватим у вчиненні злочину та виправдав його через відсутність в його діях складу кримінального правопорушення.