Сьогодні набув чинності Закон України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора. Про це повідомляє Комітет гуманітарної та інформаційної політики.
Про що цей Закон?
1.Підтримка українськомовного продукту
— Частка українськомовних пісень — не менш ніж 40% на телебаченні та радіо.
— Добовий обсяг телевізійних та радіопередач українською мовою збільшується з 60% до 75%.
— Канали мультфільмів — 100% українською мовою. Телеканали для дітей повинні подбати про забезпечення перекладу всіх передач і мультфільмів українською.
2. Заборона «акустичного насильства» — стосується водіїв міського транспорту, а також приміських, міжміських, міжнародних маршрутів. Крім того, водій має право висадити пасажира, який голосно ввімкнув музику. Виняток: всі пасажири згодні на те, що транслюється.
3. Заборона / обмеження російського продукту
— Заборонено трансляцію фільмів і передач, в яких беруть участь громадяни країни-агресора, які виконують в них ролі чи музику; брали участь у їхньому створенні.
— Заборонено концерти і відтворення музики, створеної громадянами держави-агресора, в публічних місцях: виконання пісень, фонограми, показ кліпів чи інших відео співаків з РФ.
Де?
На радіо й телебаченні. У ресторанах, спортзалах, лікарнях, салонах краси, парках, маршрутках, ТРЦ та інших публічних місцях.
Виняток: «білі списки» (перелік музичних виконавців держави-агресора, які засуджують агресію проти України).
— Забороняється проводити виступи та концерти російських виконавців, окрім тих, що були внесені до «білого списку». Для власників концерт-холів, ресторанів, клубів відпочинку, торгових центрів тощо така заборона означає неможливість залучати російських виконавців до виступів у їхніх закладах, інакше на них чекають чималі штрафи.
У деяких ситуаціях на фонограми і відеокліпи заборона не поширюється. Наприклад, якщо їх транслює іноземне телебачення або якщо їх використовують як фрагменти звукового ряду телепередач, створених до 20 лютого 2014 року тощо.
4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
У разі порушення Закону телерадіоорганізації мають сплатити штраф до держбюджету у розмірі 10% від ліцензійного збору. А це ~65-650 тис.грн, залежно від вартості ліцензії.