Увага, осіння кампанія з імунізації тварин!

Епізоотична ситуація по сказу в Україні залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. На жаль, хворіють та помирають люди. Джерело інфекції приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням.

На виконання розпорядження Головного Державного ветеринарного інспектора України від 03.09.2018 №100 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні» у жовтні 2018 року по Черкаській області, в тім числі — у Шполянському районі, розпочнеться планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом.

Розповсюдження принад, які містять високо імунну безпечну вакцину проти сказу, здійснюватиметься авіатранспортом над лісовими та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принада є безпечною для людей та тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м'ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення обізнаності населення з питань проведення пероральної імунізації, в разі виявлення подібного брикету в лісі — не чіпати його!

Прохання з розумінням поставитися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишити привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за розуміння

Лариса ПОГАСІЙ, начальник Шполянського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області