В області запрацював горіховий центр

    Одним із найунікальніших інвестиційних проектів, який нині втілюється у життя на Черкащині, є горіховий центр, — повідомляє журналіст Людмила Нікітенко на сторінках газети «Україна молода».

    У створення горіхового центру інвестовано 10 млн. грн. Функціонує він у селі Вергуни, поруч з Черкасами, весь рік. Тож робота тут для місцевих жителів не сезонна, а постійна. Адже у тамтешніх теплицях наразі вирощують 125 тисяч саджанців і робочі руки тут потрібні весь час. 

   Як розповідає генеральний директор агропромислової компанії «Маїс» Сергій Осадчий, саме ця компанія разом зі СТОВ «Колос» опікується перспективним горіховим проектом, у центрі ростуть саджанці горіха не лише української, а й французької та молдавської селекцій.

   У сучасному тепличному комплексі площею тисяча квадратних метрів у Вергунах, наголошує пан Сергій, діє розсадник для дорощування саджанців на 10 гектарах із системою зрошування, теплиці для загартування посадкового матеріалу та для проведення зимового щеплення горіха. А в селі Гуляйгородок розміщено промислові насадження для отримання плодів волоського горіха й фундука. Їх площа — 66 гектарів. Взагалі у планах агропромислової компанії зробити це село горіховим садом, загальна площа якого складатиме 100 гектарів, на яких вирощуватимуть щорічно 200 тисяч саджанців.

   «Черкащина має сприятливі умови для вирощування горіхів, це конкурентна експортна позиція. Тож реалізація саджанців від місцевого виробника особливо важлива», — підсумовує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.