В Україні можуть зрости виплати при народженні дитини: що відомо

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №12184, що пропонує переглянути виплати при народженні дитини, щоб вони відображали поточний прожитковий мінімум. Автор законопроєкту, депутат Олексій Гончаренко, наголосив, що чинна система виплат, встановлена 2014 року, не відповідає нинішнім економічним умовам.

Про це йдеться у матеріалі Соцпорталу.

Гончаренко зазначив, що за останні роки мінімальна заробітна плата в країні зросла в 6,5 раза, тоді як допомога на дитину залишалася незмінною. Він також згадав, що подавав петицію з пропозицією про збільшення виплат, проте необхідної реакції від влади не було.

Законопроєкт пропонує нову систему допомоги сім'ям у разі народження дитини: одноразову виплату в розмірі 25 прожиткових мінімумів (близько 73 000 гривень) і щомісячні виплати протягом трьох років, що сумарно становитиме 105 прожиткових мінімумів (близько 306 600 гривень) на дитину. Гончаренко вважає, що такі зміни можуть підтримати сім'ї в період зростання цін і стимулювати демографічне зростання в країні.

Водночас Міністерство соціальної політики України запропонувало проєкт щодо запровадження базової соціальної допомоги для підтримки найбільш вразливих категорій громадян. Згідно з проєктом, базова соціальна допомога буде розрахована як різниця між доходом сім'ї та встановленим прожитковим мінімумом на кожного члена сім'ї. Цей проєкт спрямований на скорочення рівня бідності та підтримку нужденних сімей.

Коментарі