В Україні вже продали сільгоспземель на 5,3 млрд грн

Від початку роботи ринку землі, тобто з 1 липня 2021 року, станом на грудень 2021 року, загальна вартість землі за всіма угодами купівлі-продажу становить 5,3 млрд гривень. При цьому, продано лише третину відсотка від усіх доступних ділянок.

Про це під час онлайн-презентації п’ятого випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Огляд стану земельних відносин в Україні» розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер, передає SEEDS.

Зазначається, що найбільш активною є Харківська область. Там угоди з купівлі-продажу уклали вже щодо 1% площі земель сільськогосподарського призначення.

Експерт зауважив, що середня ціна землі в Україні наразі становить близько 40 тис. гривень за гектар. 

Темпи торгівлі землею зростають, кількість угод щомісяця зростає. Найбільш активним з точки зору укладання угод купівлі-продажу ділянок був грудень.

«Порівнюючи з листопадом обсяги ринку землі в останній місяць 2021 року зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обігу приблизно на 30%. У грудні вперше за 6 місяців від запуску ринку, щоденна кількість угод перевищила тисячу, такі показники спостерігалися 5 разів впродовж грудня. Крім того, 6 разів у грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2500 га. Абсолютний рекорд було зафіксовано 23 грудня – майже 1200 транзакцій і понад 3 тисячі га проданих земель», – повідомили в Мінагрополітики.

Зазначається, що точно визначити середні ціни на землю неможливо. Ціна продажу у державному реєстрі на сьогодні зазначена тільки для половини угод (55%). Для розрахунку обсягу ринку землі Kиївська школа економіки змоделювала вартість ділянок, враховуючи їх цільове призначення, площу, тип угідь і локацію ділянок.