В Україні запущено сервіс автоматичної оцінки майна

 За інформацією пресслужби Фонду державного майна, запущена в експлутацію єдина база даних звітів щодо оцінки з модулем електронного визначення оціночної вартості, із сервісом послуги е-визначення оціночної вартості, а також формування е-довідок в автоматичному режимі.

Зазначається, що для того, щоб визначити оціночну вартість об’єкта нерухомості Єдиною базою даних звітів щодо оцінки – формуватиметься е-довідка, яка буде чинною упродовж 30 календарних днів. У разі незгоди особи з результатами автоматичної оцінки – вона має право звернутися до оцінювача, щоб визначити ринкову вартість об’єкта. Оцінювач робитиме звіт про оцінку майна, який реєструватиметься у Єдиній базі. Він діятиме упродовж півроку 6 місяців.

У Фонді держмайна запевняють, що для всіх громадян сервіс автоматичної оцінки нерухомості – безкоштовний. Як очікується, економія становитиме сотні мільйонів гривень, оскільки громадянам не платитимуть за послуги оцінки нерухомості. Щоб скористатися послугою – необхідний доступ до інтернету та електронний цифровий підпис.