В Україні затвердили план вакцинації населення від коронавірусу

Згідно якої Черкащина розробила дорожню карту вакцинації. Про це повідомила заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова та наголосила на важливості проведення вакцинації та відповідальності кожного громадянина, який дбає не лише про своє здоровя, а й здоров’я інших. 

Впровадження вакцини допоможе стримати пандемію, а справедливий доступ до вакцини дасть змогу пом’якшити наслідки пандемії для здоров’я населення й економіки.

– Коронавірус показав наскільки незахищені ми. Міністр охорони здоров’я наголошує, що Україна буде брати продукт лише із підтвердженою ефективністю! Ми не можемо ризикувати здоров’ям наших громадян, тому МОЗ закуповує лише найкращі вакцини на ринку, якими також будуть користуватися наші західні країни-партнери.  Адже для отримання колективного імунітету за допомогою вакцинації і кардинального зниження рівня поширення інфекції та смертності ефективну вакцину мають отримати від 60% до 80% населення. Тому держава зацікавлена у вільному доступі до вакцинування, – зауважила Лариса Кошова.

Щодо плану вакцинації  

Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних по вакцинам, від доступності самої вакцини проти хвороби. План оновлюватимуть щодва тижні, аби він відповідав реальній ситуації. 

Мета цього плану — протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 60 % населення України (20 млн людей). 

Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп ризику. 

Її проведення не заважатиме проведенню вакцинації відповідно до Календаря щеплень, щоб не допустити зниження рівня вакцинації від інших хвороб.

Мета, цільові групи, логістичні маршрути, навчання медиків, комунікація та розгортання мобільних бригад — це базова частина документа. 

За словами Кошової, першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19.