В Україні збільшили фонд для виплати субсидій населенню

Гроші на виплату заявникам соціальної допомоги та субсидій у бюджеті є. Про це розповіла голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович. За її словами, з цією метою уряд передбачив суму у розмірі 36 млн грн. Це дещо більше, ніж було виділено на соцвиплати минулого року.

«У плані бюджету гроші закладені. Я думаю, у фізичному сенсі вони теж надійдуть – у нас є різноманітні взаємодії, які дозволять говорити про мінімальний набір стандартів», – розповіла міністр.

Раніше у Кабміні повідомили, що у зв’язку з військовим становищем було вирішено автоматично продовжити виплату субсидій громадянам, які їх отримували у 2021 році. Право отримання держдотацій має кожна сім’я чи фізособа, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують у середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

Незважаючи на ситуацію в країні, зберігається можливість подавати прохання на виплату субсидій для тих категорій громадян, які раніше такої допомоги не отримували. Для цього можна вибрати один із трьох зручних способів:

безпосередньо звернутися до територіального органу соціального захисту населення (до ЦНАП, сільської, селищної чи міської ради) та особисто подати заяву; 

надіслати заяву поштою до органів соціального захисту; 

заповнити заяву онлайн через портал «Дія».