В Україні зміну цільового призначення земель планують передати громадам

Щоб у найближчі роки створити десятки тисяч нових фермерських господарств та робочих місць в агросекторі, потрібно максимально спростити земельні відносини та передати частину земельних повноважень на місця органам самоврядування, – таку думку озвучив у своєму виступі під час конференції «Інсайти земельної реформи. Які питання на порядку денному?», яка відбулася 10 листопада 2020 року, заступник Міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький. Про це повідомляє agronews.ua.

Зокрема, це стосується зміни цільового призначення земель, процедура якої наразі складна та довготривала. МЕРТ планує передати питання зміни призначення земель на розгляд органів месцевого самоврядування.

« Господарство бажає заснувати переробку – постає питання зміни цільового призначення землі. Чи побудувати тваринницький комплекс – це знову питання зміни цільового призначення землі. І тут неможливо централизовано координувати і вирушувати ці питання: тут у нас буде полуниця, тут вівці. На місцях людям краще це видно і вони проаналізують усі фактори. Це базова річ – віддати землю у розпорядження громад. Скажімо, на Івано-Франківщині в громаді заснували сушку плодів. До цього люди роками їздили на заробітки. Тепер працюють на своїй землі. Тобто, це потрібно віддати на місця», – прокоментував замміністра.

Також, за словами замміністра МЕРТ, потрібно віддати громадам екологічний контроль. Головне, щоб люди не відмолялися від своїх планів та ідей через бюрократичні перепони.

«Щоб людина не проходила сто кіл бюрократичного пекла. Не можна допустити, щоб кожен четвертий інвестор відмовлявся від своїх планів в Україні через бюрократичні складнощі», – вважає Тарас Висоцький.