В Україні можуть скасувати вихідні на свята

Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив,

що відомство готує законопроект, який скасує вихідні дні 1, 2 і 9 травня, а також 8 березня. Про це йдеться в інформаційному повідомленні ukr.media.

— Ми готуємо проект закону про державні свята, мета якого — суттєво скоротити кількість вихідних.

Я переконаний, що це абсолютно прийнятно для тієї ситуації, в якій перебуває Україна. Одна з наших пропозицій — зробити 9 травня робочим днем. Але він залишиться святом, уваги до старшого покоління, учасникам війни не буде зменшено, — зазначає історик.

На думку В. В'ятровича, кращий спосіб уникнути провокацій під час святкування в Україні перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — зробити 9 травня робочим днем.

«Я вважаю, що серед вихідних, які варто відмінити, не тільки 9 травня, але і 2 травня, а можливо, і 1 травня, і 8 березня. Але законопроект поки в стадії формування, ми подивимося на реакцію людей», — додав він.

За словами голови Інституту національної пам'яті, «будь-які зміни і реформи спричиняють опір, але якщо суспільство рухається і розвивається, його треба долати».

«Був опір тому, щоб 8 травня у новому форматі відзначати День пам'яті і примирення. Тим не менш, ця нова традиція, безумовно, вже прижилася», — підсумував Володимир В'ятрович.