В Україні найперспективнішою в плані збуту серед ягід є лохина

Наразі ціна на лохину сягає 190 грн./кг. Нині в Україні найвигіднішою з ягід в плані збуту є лохина, а найдоступнішими для споживачів ― полуниця і смородина. Про це зазначив директор ТОВ «Українська ягода» Тарас Баштанник, повідомляє UBR. За його словами, існують два окремі ринки ягід: свіжих і перероблених (найчастіше ― заморожених).

На українському ринку свіжих ягід, таких як полуниця або малина, в доступному для огляду майбутньому мало що зміниться, оскільки на експорт можна відправляти тільки заморожену ягоду.

Свіжа полуниця довго не зберігається і її споживання традиційно велике. Тому середня оптова ціна на цю ягоду буде коливатися в межах 20—25 грн./кг.

Ручне збирання малини робить цю ягоду досить дорогою для локального споживання, а її експорт вигідний через девальвацію гривні.

Найвищий потенціал для заробітку, як вже зазначалося, в лохини. Вона довго зберігається, добре переносить транспортування і найголовніше ― дорого коштує (зараз до 190 грн./кг). Але навіть при ціні в 50—60 грн./кг її виробництво буде вигідне.