В уряді вже говорять про місцеві вибори-2015

«Моя пропозиція до Президента і до Блоку Петра Порошенка, як від прем’єр-міністра і «На­родного фронту»: ми як дві найбільші фракції в парламенті повинні визначити єдину систе­му і підхід щодо участі в виборчій кампанії до місцевих органів влади», — заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уря­ду 4 червня. Глава уряду висловив пропозицію, аби всі політичні сили, в тому числі й інші учас­ники коаліції, вже зараз розпочали консультації «по тому, яким чином ми йдемо на вибори, кого висуваємо».

Він підкреслив, що може відбутися «осіннє за­гострення»: «Воно завжди відбувається, в особливості, коли восени ще призначаються вибори до місцевих органів влади. Для того, щоби це загострення не мало негативних наслідків для країни, дуже важливо, щоби всі політичні сили, які входять до коаліції, вже зараз прийняли рішення про формат походу на місцеві вибори».

Пропозиція Яценюка полягає в тому, що дві найбільші фракції в парламенті повинні визначи­ти єдину систему і підхід щодо участі у виборчій кампанії до місцевих органів влади. Він наголо­сив на необхідності швидкого ухвалення нового закону про відкриті виборчі списки. Це, за його словами, з одного боку, забезпечить прозорість і демократичність виборів. «Необхідно усвідомити, що вибори до місцевих органів влади повинні бути безпосередньо пов’язані з процесом децентралізації. Новообрані органи місцевої вла­ди повинні отримати нові повноваження», — на­голосив прем’єр. Разом з тим Арсеній Петрович згадав і про підготовку змін до Конституції, яка повинна пе­редбачати, щоб з кабінетів у місті Київ позаби­рати частину повноважень і влади і віддати вниз на місця, щоб країна краще розвивалася, адже централізація влади ні до чого доброго ніколи не приводила.