Вадим Івченко: «Батьківщина» пропонує дієвий механізм, який не дасть холдингам скупити землю»

    Цього тижня з робочим візитом на Черкащині перебував народний депутат України від ВО «Батьківщина», заступник Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у Верховній Раді України Вадим Івченко.

     В ході візиту народний депутат відвідав с.Станіславчик Шполянського району, де разом із головою Черкаської обласної парторганізації Анатолієм Бондаренком та в.о.керівника Шполянського районного партосередку Володимиром Слободяником зустрілися із партійним активом місцевої райпарторганізації, депутатами місцевих рад та кандидатами у депутати Водянської та Матусівської сільських ОТГ.

    Під час діалогу були обговорені питання щодо процесу збору підписів проти продажу сільськогосподарських земель, ініційованого ВО «Батьківщина», проблемні питання медичної та пенсійної реформ.

   Люди цікавились, яким бачать кандидати майбутнє територіальних громад, позицією партії ВО «Батьківщина» щодо продажу землі.

   На думку Вадима Івченка, всі соціальні катаклізми в Україні починались саме із земельного питання. Вирішене поспіхом, воно матиме катастрофічні наслідки, впевнений парламентар. Лише розмови та декларативні заяви уряду та Президента щодо продажу землі, небувалим чином активізували рейдерські напади на фермерів, які спостерігаються нині в Україні. Країною котиться невдоволення владою, яка самоусунулась від захисту своїх громадян.

   Вадим Івченко наголосив, що зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі не на часі. Адже за умови, що досі не проведена інвентаризація угідь, в сільському господарстві спостерігається домінування великих аграрних холдингів, а у дрібних землевласників немає необхідних грошей для купівлі паїв, земля буде сконцентрована в руках окремих олігархів.

    ««Батьківщина» запропонувала дієвий механізм, який не дасть холдингам скупити землю. Лідер партії Юлія Тимошенко підписала відповідний законопроект, але він уже рік не виноситься на голосування депутатам Верховної Ради. Відповідно до пропозиції «Батьківщини», держава має виступити у ролі покупця земель сільгосппризначення, а їх розпорядником має бути територіальна громада», – пояснив Вадим Івченко.

    За його словами, за таких умов громада здаватиме угіддя в оренду тим людям, хто має бажання обробляти землю. Громада бачитиме, хто і як на цій землі господарює. Тоді податки будуть іти в місцевий бюджет, місцева рада за кілька років поверне кошти у громаду на дороги, на розвиток ЖКГ, на вирішення соціальних питань.

   «Саме громада створюватиме певні точку бізнесового зросту. А держава повинна створити певну сітку заготівельних пунктів для викупу продукції, вирощеної на цій землі. Відтак земля залишатиметься у державі і не сформується монополія», – зазначив Вадим Івченко.

    Присутні розповіли, що саме вони хочуть змінити в громаді, їх бачення ринкових відносин у земельній сфері, щодо ведення фермерського господарства.

    У зустрічі також взяли участь депутат Черкаської обласної ради Роман Буданцев та депутат районної ради Олександр Фесун.