ВАРТИЙ ПОВАГИ

Велика помилка — думати про себе більше, ніж потрібно, і цінувати себе нижче, ніж того вартий (Й.-В.Гете). 

 

Василь Семенович Гукало не думає про себе більше, ніж того вартий. В цьому міг переконатися кожен, хто його знає, кому доводилося й доводиться з ним спілкуватися. Переконався в цьому й автор цих рядків, перебуваючи на різних освітянських посадах впродовж багатьох років. І всі ці роки незмінною залишалася повага до Василя Семеновича. Тому, мабуть, не випадково, що народився він на Благовіщення — 7 квітня 1951 року в селі Капустине Шполянського району. В рідному селі закінчив восьмирічну школу. Потім чотири роки навчався в Корсунь-Шевченківському педагогічному училищі. За направленням рік працював вчителем трудового навчання у Маньківському районі.

А в 1973 році, після служби в армії, назавжди повертається на Шполянщину. Вчителює у Веселокутській та Ярославківській восьмирічних школах. Заочно здобуває вищу освіту в Полтавському державному педагогічному інституті ім. В.Г.Короленка, одержавши звання вчителя історії і суспільствознавства. Але особливо пам’ятним у біографії Василя Семеновича є 12 серпня 1981 року — день призначення на посаду директора Іскренської школи. З того часу він незмінний її керівник. Йшли роки... З роками набувався в нього досвід, змінювалася і школа. Завдяки місцевому господарству, очолюваному Іваном Брусліновським, добудовується у 1992 році її приміщення, яке нині має 15 навчальних кабінетів та класних кімнат, бібліотеку, навчальну майстерню, їдальню на 60 посадкових місць.

Навчальний заклад того ж року був реорганізований в загальноосвітню школу І— ІІІ ступенів. Здобуті й певні успіхи у навчально-виховній роботі з учнями, яких цього року — 96. Про них свідчать результати із зовнішнього незалежного оцінювання та вступ випускників у вищі навчальні заклади. Так у 2010—2015 роках студентами стають від 50 до 57 відсотків колишніх учнів школи. Її гордістю є також призери районних предметних олімпіад та досягнення в районних змаганнях з різних видів спорту.

Завдяки зовнішньому незалежному оцінюванню були зараховані на навчання у Київський національний університет ім. Тараса Шевченка обоє дітей Василя Семеновича та Катерини Миколаївни, — теж учителі. За сумлінну працю та досягнуті успіхи Василь Семенович нагороджений грамотами облвно і районної державної адміністрації. А нинішній 2016 рік, до речі, для нього є особливо знаменним. В перший четвер квітня він відзначить своє 65-річчя, а 12 серпня — 35 років роботи на посаді директора. 

Тож, користуючись нагодою, хочеться побажати шановному колезі здорового й довгого віку, благополучного сімейного затишку, уваги та шани від людей. 

 

Володимир КРАВЕЦЬ.