Василь Уманець: З командою «ЧЕРКАЩАН» Шполянська лікарня залишиться у Шполянському районі

Сьогодні Шполянська багатопрофільна лікарня опинилась перед новим викликом. Адміністративно-територіальна  реформа внесла корективи не лише в районування  України, за яким Шполянський район увійшов до  складу Звенигородського. Відтак, районні ради, які будуть ліквідовані з 2021 року, змушені передати свої комунальні заклади у підпорядкування вже укрупненому району чи окремо взятим ОТГ. 

Про це журналістам "Шполяночки+" розповів директор КНП "Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків" , Перший номер у списку ВО «ЧЕРКАЩАНИ» до міської ради Шполянськоії ОТГ та Звенигородської районної ради Василь Уманець.

Пряма мова:

У нашому випадку є два варіанти. Перший, нашу лікарню передадуть новій Звенигородській районній раді,  і вже її керівництво буде вирішувати нашу долю: як перепрофілювати, які відділення залишити, кого з фахівців звільнити. Не виникає сумнівів,  якій лікарні звенигородське керівництво надаватиме перевагу. Другий варіант – лікарня перейде в комунальну власність Шполянської ОТГ  і надалі працюватиме для трьох громад колишнього Шполянського району, отримуючи дотації  з трьох бюджетів.     

 «ЧЕРКАЩАНИ» виступають категорично проти передачі нашого закладу у комунальну власність  Звенигородської райради.  Ми  налаштовані на збереження  лікарні в  її теперішньому  статусі. Аби наші земляки могли отримувати якісну та оперативну медичну допомогу  не в Звенигородці, не Черкасах, а тут, на місці. Це також дасть можливість нормально планувати роботу і первинної ланки, зокрема  сімейних лікарів. Люди повинні бути впевнені у тому, що їм допоможуть вдома.

Звісно, бюджет нашої лікарні немалий. Але для скептиків розповім. Увесь фінансовий тягар на утримання лікарні не лягатиме на шполян. Наразі бюджет  медзакладу складає близько 48 мільйонів гривень, з  них на заробітну плату з державного бюджету йде 42 мільйони. Громада сплачуватиме лише за комунальні послуги (газ, водопостачання і водовідведення, вивезення сміття тощо). Ми пропонуємо  ці кошти пропорційно розподілити між Шполянською, Матусівською і Лип’янською громадами відповідно до кількості їх жителів. 

І  міський голова Сергій Кравченко, і «ЧЕРКАЩАНИ» в міській раді  усвідомлюють  необхідність існування районної лікарні, бачать  її стратегічну необхідність та довгострокову перспективу. 

Тож я впевнений, що наша команда, яка розпочала боротьбу за місцеву медицину в  цю каденцію, продовжить її і в раді нового скликання. 

Ми збережемо мережу закладів охорони здоров’я  у  нинішньому Шполянському районі  для жителів наших громад.