Важливі прийоми з психології, які корисно знати

* Коли сміється група людей, кожен інстинктивно дивиться на того, хто йому симпатичніший (або на того, кого б він хотів вва­жати близькою людиною).

* Якщо на нас хтось злиться, а нам при цьому вдається зберігати спокій, то гнів, ймовірно, від цьо­го тільки загостриться. Однак пізніше цій людині стане соромно за свою поведінку.

* Якщо на поставлене запи­тання людина відповідає лише частково, або занадто ухильно, не варто перепитувати. Кра­ще просто мовчки подивитися їй в очі. Вона, швидше за все, зрозуміє, що ця відповідь не за­довольнила співрозмовника, і продовжить говорити.

* Вираз обличчя, виявляється, може не тільки бути наслідком почуттів, а й спричиняти ці самі почуття. Зворотній зв'язок працює практично безвідмовно, тож бажаючим відчути себе щас­ливими слід посміхатися якомога частіше і ширше.

* Краще не вживати в розмові або листах таких фраз як «я думаю» або «мені здається». Вони самі собою зрозумілі, про­те надають словам відтінок невпевненості.

* Якщо нам вдається змуси­ти себе щиро радіти при зустрічі з кимось, при наступній зустрічі ця людина і сама буде рада нас бачити. (До речі, собаки постійно роблять з нами цей трюк).

* Багатьом із нас доводило­ся бути присутніми на зборах, у ситуації, коли були підстави очікувати гострої і неприємної критики від кого-небудь. За подібних обставин найкраще сісти по­руч із цією людиною. Практика показує — вона втратить весь свій запал і намір атакувати, або, принаймні, буде набагато м'якшою.

 

Мудрість у словах

- Люди вирушають у подорож з двох причин: тому що хочуть щось відшукати або тому, що хочуть від чогось втекти. Люсі КЛАРК

- Я існую не для того, щоб вразити світ. Я існую для того, щоб прожити своє життя так, щоб воно зробило мене щасливим.  Р і чард БАХ «Ілюзії»

- Шкодувати про минуле не варто. Все склалося так, як склалося, і шляху назад немає...  Олег РОЙ «Листи з минулого»

- Зміни — це завжди страшно. Але ніхто не змінить за вас ваше життя. Ви розумієте, який повинні зробити вибір, але незважаю­чи на страх, рухаєтеся вперед. Це головне правило успіху.
Пауло КОЕЛЬО