Весняна толока: Шполянщина чепурилась і озеленювалась

Минулого четверга в громадах Шполянщини відбулася весняна толока. Так, працівникам Шполянської міської ради ОТГ та комунальним підприємствам спільними зусиллями вдалося прибрати кілька локацій в місті Шпола, а також десятки локацій в інших населених пунктах громади.

Учасники толоки здійснили розчистку чагарників, обрізання порослі та сухих гілок на деревах, висадили молоді дерева, квіти на клумбах, прибрали прилеглі території та зелені зони від сміття на території громади.

Для прикладу: під час прибирання узбіччя дороги на виїзді з міста Шполи у напрямку до села Лозуватки було залучено 4 одиниці техніки та вивезено 19 причепів сміття, що становить близько 80 кубічних метрів.

– Не будьмо байдужими. Любімо природу. Любімо наш край. Тому, кожного хто хоче залишити свій маленький внесок спільною працею в справі шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища, запрошуємо взяти участь в екозаходах з озеленення та благоустрою територій. Якщо ми не збережемо чистоту природи сьогодні – наші нащадки не матимуть її завтра, – зазначив міський голова Сергій Кравченко.

Напередодні Всеукраїнського дня навколишнього середовища, яке відзначається в третю суботу квітня, в Матусівській громаді провели заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля. За кошти місцевого бюджету були придбані саджанці самшиту, ялівця козацького та звичайного, жасміну, багрянця, верби плакучої, гінкго, ялини канадської, спіреї та саджанці троянд.

Зелені насадження висадили і в Матусові – на території зони відпочинку  та біля Свято-Вознесенського храму на вул.Тодося Осьмачки; біля обеліску Слави; біля адмінбудівлі на вул. Кравченка; біля дитячого майданчика на вул. Вишневій. 

У Станіславчику озеленили територію біля братської могили; пам’ятного знака жертвам голодомору та біля будівлі старостату. Під час заходу дружно трудились працівники сільської ради, комунального підприємства та активні жителі населених пунктів: Надія Миронець, Галина Маняк, Тетяна Івлієва, Олексій Броварський, Сергій Броварський, Світлана Коломієць. Воду для поливу рослин підвозили працівники ФГ «Шипельова О.А.». 

За кошти місцевого бюджету в Матусівській громаді закуплено 4 вуличні туалети та 4 комплекти для їхнього обладнання. Силами комунального підприємства вбиральні будуть встановлені на територіях кладовищ, які цього потребують, в Матусові та в Станіславчику. Наразі два туалети вже встановлено. 

У Лип’янській ОТГ   також було організовано та проведено суботник з благоустрою територій населених пунктів – у місцях загального користування – парках, автобусних зупинках, кладовищах, на закріплених за організаціями територіях.