Весняна толока згуртувала шполян

Весь минулий тиждень проходив у Шполі під гаслом «Зробимо рідне місто чистим!» Прибиральні турботи супроводжувалися гарним настроєм і високою активністю місцевих жителів.

На заклик міського голови Сергія Кравченка причепурити місто, відгукнулося чимало небайдужих шполян та місцевих підприємств і організацій: представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ», працівники ТОВ «Маяк-Агро», Лебединського насіннєвого заводу, філії «Шполянського райавтодору», ПАТ «Шполянська меблева фабрика», СТОВ «Шполянський хлібзавод», ПрАТ «Шполянський завод продтоварів», філії ДПЗКУ «Шполянський елеватор», ТОВ «Оріон-Глас», ТОВ «Євробуд», комунальних служб міста, Шполянської центральної районної лікарні та поліклінічного відділення, Шполянського районного суду, Шполянського районного відділу УДСНС України в Черкаській області, молодіжної громадської організації «Національний корпус» («Азов»), приватних підприємців та релігійних організацій.

Проїхавшись Шполою, можна з упевненістю стверджувати, що проведена робота з очищення міських територій ще жодного року не набувала таких масштабів.

Впродовж тижня один за одним зникали вічні стихійні смітники, які більше двадцяти років псували весь краєвид.

 

Відтепер жителі мікрорайонів молокозаводу, Чепурової Греблі, по вулицях Чайковського, Кожедуба, Калиновій насолоджуються охайним виглядом своїх подвір'їв. Звідусіль долинали звуки бензопилок та мотокіс, які нищили чагарники та розчищали дерева.

Активну участь прийняла й молодіжна громадська організація — «Національний корпус («Азов»). Юні патріоти допомагали розносити пісок на пляжі Красного ставка, садити молоді дерева та розчищати клумби місцевого дитячого парку.  Разом з працівниками парку та з службовцями МНС «азовці» покращували благоустрій парку, у якому регулярно відпочиває велика кількість шполян.

— Цей парк є чи не найкращим місцем відпочинку, тому ми не змогли залишитися осторонь і не вкласти свою працю у це чудове місце, — зазначають активісти.

Приватний підприємець Юрій Ремез, який у парку надає послуги дитячих розваг, стверджує, що, почувши про оголошений міським головою «Тиждень чистоти», не міг залишитися осторонь.

— Я ніколи не цікавився політикою, скептично ставився до всіх передвиборчих обіцянок. Але вперше, після обрання Сергія Кравченка на посаду міського голови, я пересвідчився в його управлінській спроможності, про що свідчить те,  скільки а останні півтора року зроблено в Шполі! Я впевнений, якщо Сергій Володимирович матиме більше часу, то невдовзі Шпола перетвориться на справжнє європейське містечко.

У п’ятницю, на офіційно оголошене міським головою генеральне прибирання зголосилося майже все місто. Зранку і до вечора шполяни охоче долучалися до роботи, аби Шпола засяяла чистотою напередодні  великодніх свят.

         Ми, жителі вулиці Молодіжної, теж взяли участь у всеміському суботнику, — розповів шполянин Микола Білецький. — Навіть видали нам вапно і засоби для праці. Такого ще не було, щоб міська влада потурбувалася про це. Відтак завзяття у нас лише додалося.

Небайдужих  жителів міста було забезпечено необхідними матеріалами для роботи. Завезено та рознесено пісок по пляжу Красного ставка, із залученням техніки розчищено узбіччя вулиці Слобідської, вивезено несанкціоноване сміттєзвалище по вулицях Калиновій, Чайковського, облаштовано перехід через річку Шполку від вулиць Молодіжної, Гвардійської, Некрасова до міської загальноосвітньої школи № 1, прибрано та вивезено сміття з прилеглих територій міських шкіл № 1, №3 та №5.

Як зазначив вчитель гімназії №3 Анатолій Осадчий, актив ВО «ЧЕРКАЩАНИ» надав школі відповідну техніку, вапно, щітки, фарбу для проведення робіт. Із шкільної території вивезено величезну купу сміття,

Ліквідовано несанкціоноване сміттєзвалище та розчищено територію на вигоні поблизу вулиць Попова та Мічуріна, прибрано території усіх міських дитсадків, завезено пісок на дитячий ігровий майданчик до міського парку дитячого дозвілля та до усіх дитячих садків міста. Також висаджено дерева і кущі, розчищено клумби, пофарбовано лавки та наведено лад у міському дитячому парку, парку Слави та парку воїнів-інтернаціоналістів, прибрано прилеглу територію та проведено побілку дерев та бордюрів на прилеглих територіях Шполянської міської ради, проведено ряд робіт із прибирання та побілки дерев по вулиці Соборній, зокрема, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, де працювали, за доброю традицією, активісти на чолі з Олексієм Піроговим.

— Вже понад 10 років ми традиційно збираємося в сквері Тараса Шевченка і наводимо тут порядок, — каже Олексій Іванович. — Цього року ми вирішили приєднатися до толоки, оголошеної міським головою Сергієм Кравченком і разом попрацювати на благо міста.

            За сприяння ВО «ЧЕРКАЩАНИ» у Шполі було висаджено понад 200 дерев різних порід та закладено три нових сквери (на розі вулиць Жуковського-Лютнева, Мічуріна-Попова та Шкільна-Івана Кожедуба) — на місцях, де до цього часу були захаращені пустирі.

          —         Ми вдячні міській раді за те, що нарешті замість бридкого смітника на нашому вигоні ростуть молоді ялини, які садили всі разом. Відчувається дух єдності, що надихає простих людей робити і свій вклад у спільну мету, — каже жителька вулиці Кожедуба Любов Попович.

           До загальної толоки доєдналися і жителі села Кримки, які вже відчувають себе одним цілим зі Шполою. У суботу, здавалося, вийшло все село на прибирання — загрібали, мели, білили, обрізали дерева, розчищали територію на цвинтарі. 

 

Працівники ЛНЗ ліквідували стихійне сміттєзвалище
біля заводу «Оріон-Глас»

 

Молоді ялини на місці колишнього смітника
по вулиці Кожедуба

 

Депутат міської ради Ігор Постернак з активістами
ВО ЧЕРКАЩАНИ в парку воїнів-інтернаціоналістів

 

Депутат міської ради Михайло Богач із працівниками
ТОВ Маяк-Агро садят кущі по вулиці Соборній

 

Ліквідація смітника біля цвинтаря

 

Депутат обласної ради
Олександр Ткаченко
долучився до міської толоки