Вперше позачергові вибори до Верховної Ради України пройдуть за чинною, змішаною виборчою системою, повідомляють у Центральній виборчий комісії.
Це може призвести до зменшення кількості новообраних депутатів, адже частина мажоритарних округів знаходяться в окупованому Криму.
Колишні члени більшості вважають – наступного пленарного тижня до фінансової частини закону про вибори внести зміни вдасться. Адже передбачені у законі кошти розраховувались для строкових, а не дострокових виборів та й ще під час АТО. А от на відкриті списки вже й годі сподіватися.
Виборчий маховик запущено, а механізм "очищення" парламенту і досі не ухвалено. Без змін до виборчого законодавства, про якісно нову Верховну Раду годі й мріяти, каже позафракційний депутат Юрій Дерев'янко. Проте зниження чинного 5%-го бар'єру до 3% – цілком вірогідно, прогнозують депутати.
Партії регіонів вибори зараз невигідні у жодному форматі. З одного боку у мажоритарних округах Луганська і Донецька, де зараз йде війна, зосереджений найбільший відсоток електорату. Проте у своїх високих рейтингах по всій Україні "регіонали" не сумніваються.
Демонструє бойвий дух напередодні виборів і лідер колишньої "червоної фракції" – Петро Симоненко. Теж збираються стати "голубами миру" у переобраній раді. Подолати планують навіть перепони судових заборон на партію й звинучання у співпраці з сепаратистами.
Якщо бар'єр лишать на рівні 5-ти відсотків – Партії регіонів та комуністам його не "подолати". До того ж і самому Президенту не вигідно із затягуванням дати виборів – рейтинг падає – кажуть у КВУ.
Вибори дозволять ухвалити запропоновані Президентом зміни до Конституції, зокрема таку необхідну Східним регіонам децентралізацію влади, ухвалити їх зможе тільки оновлений парламент.
Офіційно передвиборча кампанія стартуватиме наступного дня з моменту опублікування Указу Президента про розпуск парламенту у офіційних державних ЗМІ. Зазначимо, Президент Петро Порошенко заявив про розпуск парламенту згідно з законом – через місяць після розпаду коаліції у Верховній Раді.