Від шпалер до ремонту теплотраси: у Шполянській громаді готуються до навчального року

Літо ще триває, та у Шполянській територіальній громаді переймаються тим, у яких приміщеннях здобуватимуть знання місцеві школярі. З урахуванням надходжень до бюджету, міська влада систематично спрямовує кошти на облаштування шкільних та дошкільних закладів. Цього року на ремонти та благоустрій закладів освіти виділили майже 5 мільйонів гривень, із яких понад 4 мільйони пішли на школи і понад 800 тисяч закладам дошкілля. Як готуються до наступного навчального року у громаді в матеріалі «Шполяночки+».

Перший заступник міського голови з питань ЖКГ Віталій Плетінь розповідає, що наразі, як і в минулі роки, дбають про своєчасну підготовку освітніх закладів до нового навчального року, опалювального сезону та роботи в осінньо-зимовий період.

– Особливу увагу насамперед приділяємо енергоефективним заходам, косметичному та поточному ремонтам приміщень. За необхідності ремонтуємо й підлоги, – розповів посадовець.

За його словами, вже завершили поточний ремонт підлоги у фойє шкільного приміщення Журавського навчально-виховного комплексу. На це виділили близько 46 тисяч гривень. Також за 30 тисяч гривень відремонтували підлогу у фойє Скотарівського НВК. Крім цього, встановили нові вікна у класах фізики та хімії і відремонтували частину покрівлі у Лозуватській школі. 

Не залишили без уваги і шполянські школи. Зокрема, завершили ремонт стелі у класах Шполянської ЗОШ № 5 та заасфальтували проблемні ділянки прилеглих територій міських шкіл № 1 та № 2-ліцей.

У навчальних закладах сіл громади тішаться, що кошти надходять вчасно, а заявки на ті чи інші види робіт виконуються в повному обсязі. Директор Васильківського НВК Наталія Мотрич каже, що до складу Шполянської громади вони увійшли рік тому. За цей час ситуація з фінансуванням змінилась разюче в позитивний бік.

– Нам на поточний та косметичний ремонти виділили близько 50 тисяч гривень. То ми вже підбили  ґанок металопрофілем, замінили в дитячому садочку усю сантехніку у вбиральнях, зробили на вікнах відкоси, в трьох кабінетах поклеїли шпалери, а у чотирьох класах замінили освітлення на енергозберігаюче,  – розповідає освітянка. – Цього року нам замінять тепломережу, яка подає гарячу воду до закладу. Я у травні зверталась до міської ради щодо цього. Минулого тижня дійшла до нас черга. Роботи розпочато і до опалювального сезону їх мають завершити.

Тривають й інші роботи. У приміщенні Шполянської школи № 2-ліцей облаштовують санвузли лівого крила приміщення із заміною системи опалення, каналізації, водо- та електропостачання і вентиляційної системи. Проводяться оздоблювальні роботи із укладанням нової плитки на стінах та підлозі, встановлені нові перегородки у вбиральні. Загальна вартість цих робіт становить близько одного мільйона гривень. Продовжується також ремонт спортивної зали у НВК № 1 села Лебедин.

Віталій Плетінь розповідає: підготовка до навчального року не обмежується перерахованим. У перспективі ще низка завдань, які потрібно виконати.  За його словами, наразі заплановано зробити ремонт входу у Шполянському НВК № 3-гімназії та Шполянській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. 

– Крім цього, продовжимо ремонт частини покрівлі Лозуватського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, теплотраси в міжшкільному навчально-виробничому комбінаті і Васильківському НВК, виготовлення проєктної документації по пожежній сигналізації і обробку дерев’яних конструкцій у Кримківському НВК.

Директор міжшкільного комбінату Ігор Крещенко задоволений, адже тепломережа, яка підходить до його закладу, не ремонтувалась десятиліття. Зараз є можливість вирішити це питання.

– Міська рада з бюджету виділила кошти на ремонт теплотраси. Там потрібна капітальна заміна труб, обладнання. Тож чекаємо на початок робіт і, сподіваюсь, до опалювального сезону в класах буде тепло.

Ігор Миколайович розповідає, що з фінансуванням ремонту жодних проблем немає. Наразі на поточний ремонт виділено близько 40 тисяч гривень. Додатково надходять кошти на технічне обслуговування та підготовку шкільних автобусів, які перебувають на балансі Шполянського МНВК.

– Зараз готуємо до нового навчального року п’ять автобусів, тож із 1-го вересня вони будуть готові забезпечувати доставку дітей до навчальних закладів громади.

Дошкільнятам теж приділяють належну увагу. У закладах дошкільної освіти Шполянської громади виконали поточні ремонти у групових приміщеннях та спальнях, кімнатах для прання, харчоблоках, коридорах. Де було потрібно, замінили шпалери, освіжили шпаклювання, замінили лампи на енергоощадні, поремонтували меблі та інше обладнання.

Як зазначає Віталій Плетінь, уже завершили ремонт покрівель чотирьох павільйонів та заасфальтували частину прилеглої території міського ЗДО № 1 «Ялинка».

У ЗДО № 3 «Зірочка» наразі тривають капітальні ремонтні роботи із теплореновації приміщення, а саме: утеплення фасаду і заміна покрівлі, проводиться вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій горища, зовнішні оздоблювальні роботи будівлі, а також облаштування евакуаційних виходів із заміною вхідних дверей (проєкт реалізовується за кошти ДФРР вартістю майже 5 млн. грн). 

Також закупили вогнегасники: у чотири заклади дошкільної освіти їх придбали 19, у 23 школи – 151, у заклади позашкілля – 8.

  • Станом на сьогодні у всіх закладах освіти проведено поточний ремонт котелень, виконано повірку манометрів, термометрів, сигналізаторів, лічильників обліку газу та електроенергії, – додав Віталій Володимирович.

Підготував Сергій Зубатов