Від земської до районної: з історії медицини Шполянщини (Продовження. Початок в №№5–16)

Шполянська клінічна лабораторія

Уперше наказ про створення клінічної лабораторії зустрічається в 1954 році. На той час лабораторія знаходилась в лікарні по вул. Мар'янівській й старшим лаборантом була Л. П. Денисенко. Лабораторія виконувала клінічні, гематологічні, серологічні дослідження. Починаючи з середини 70-х років старшим лаборантом працювала С. Л. Лернер, і до 1968 року вона виконувала обов'язки завідувачки лабораторії.

     У 1968 році в лабораторію прийшла З. І. Юрченко, яка завідувала нею. Це був дуже обізнаний, вимогливий керівник. На той час в лабораторії працювали: Л. Пастушок, Н. П. Кравченко, Л. О. Козій, Л. М. Красносельська. На оснащенні були мікроскопи, очі та руки. 

У 1976 році було відкрито нову лікарню, а пізніше – в 1983 році й поліклініку, створено бактеріологічне відділеня лабораторії. У відділенні працювали Тетяна Олександрівна Артеменко – лікар бактеріолог та фельдшери-лаборанти Т. Косенко, В. Карамшук, пізніше – лікар О. Чепурко. У баквідділі працює молодший бактеріолог В. А. Каландирець і лаборант бактеріолог Т. Г. Ігнатенко. 

  З 1978 -80 років на оснащенні лабораторії з'явились вимірювальні апарати типу фотоелектроколорометра, що дало змогу проводити біохімічні дослідження. У цей час починають працювати лабораторії в сільських лікарняних дільницях. Це дало змогу сільському лікарю відразу одержати результат аналізу хворого. Хочу згадати лаборантів: З. Демиденко, М. Шпицю, М. Соколовську, Г. Торбу, М. Коливай, Н. Демиденко, Ю. Крижню, К. Селівашко, В. Вакалюк.

    У 1980 –1990 роках в лабораторію прийшла ціла група молодих спеціалістів, які зростали професійно, набували навиків та знань. На сьогодні мають вищі кваліфікаційні категорії й складають кістяк лабораторної служби: Т. А. Очеретяна – старший лаборант, Л. П. Кочмарська, Л. І. Клопотенко, Т. Г. Антонова, О. О. Таран, О. І. Циба, Н. Ю. Мельник, І. М. Тимошенко, Н. В. Сиваченко, Л. Г. Варич, Д. В. Каландирець – отримав вищу освіту і працює біохіміком.

  З 1982 року й донині завідувачем КДЛ працює лікар вищої категорії Лідія Іванівна Науменко. Лабораторія оснащена сучасним вимірювальним обладнанням: чотири автоматичні гематологічні аналізатори, чотири напівавтоматичні біохімічні аналізатори, бінокулярні мікроскопи, апарат для визначення електролітів крові, автоматичний аналізатор для проведення досліджень згортаючої і протизгортаючої системи. Лабораторія виконує сучасні методи дослідження й відповідає сучасним вимогам. Хочеться подякувати молодшому медперсоналу, завдяки праці яких, в лабораторії підтримується хороший санітарний стан.

Матеріал підготовлений Л.І. Науменко. Хотів би лише додати, що за час моєї роботи в лікарні, після переведення до новобудови, в лабораторії працювала Тетяна Кузьмівна Слінькова, а на початок 80-х років – Людмила Михайлівна Шарандак. Здається, вони завідували лабораторією.