ВІДБУВСЯ КОЗАЦЬКИЙ КОНКУРС

Щороку 14 жовтня ми святкуємо День українського козацтва, який відзначається в Україні з 1999 року.

Чи мріяли ви коли-небудь відчути себе справжніми запорожцями, опинитись серед козацької ватаги чи спробувати козацької каші? А от вчителям і учням Першої і Другої сотень Лебединського козацького куреня імені Петра Дорошенка, а також жителям села Лебедин пощастило поринути в атмосферу тих часів.

14 жовтня 2014 року з нагоди святкування Дня Українського козацтва на території Лебединського НВК №2 пройшов перший Всеукраїнський козацький військово-патріотичний конкурс «Джура». Цей день був теплий, сонячний і у повітрі відчувалася святкова і радісна атмосфера. Діти були одягнені у вишиванки, які милували зір всім присутнім. День розпочався із сюрпризів. Старшокласники взяли участь у Квесті. Це була цікава і захоплююча пригода для дітей. Потім — святкова лінійка, на яку завітали Лебединські козаки.

Кожен рій прозвітував про готовність до козацьких перегонів. За допомогою жеребкування визначили, у якій послідовності проходитимуть конкурси. І ось тоді діти продемонстрували свою справжню завзятість. Учні проявили себе як влучні стрільці у конкурсі «Козацький снайпер», знавцями історії села у конкурсі «Відун», показали свою фізичну підготовку у стройовому конкурсі «Впоряд». Переможцями стали: рій 11 класу «Запорожці» (І місце, Лебединський НВК №2), рій «Сокіл» (ІІ місце, Лебединський НВК №3) та рій 10 класу «Козацька слава» (ІІІ місце, Лебединський НВК №2). Учнів нагородили корисними подарунками.

Потім відбулося справжнє дійство: урочиста посвята у козаки та берегині. Учні 1-го класу були посвячені у «козачата», 5 класу — у «джури», а 11 класу — у козаки. Вчителі та працівники школи теж стали берегинями. А наостанок козаки нас почастували козацькою кашею, юшкою та смачним узваром. Цей день залишив у серці кожного з нас величезну кількість вражень.

Альона ГУБА с. Лебедин.