Вихованці недільної школи побували у музеї Івана Гончара в Лип’янці

Минулої неділі, по закінченні святої божественної літургії у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Шпола, вихованці недільної школи, що діє при церкві, здійснили цікаву подорож до села Лип’янка.

При в’їзді в село стали долинати зворушливі передзвони — тривала служба Божа у місцевому храмі святого апостола Івана Богослова... У сільській школі їх привітно зустріла вчитель Ольга Творогова, яка запросила гостей до кімнати-музею Івана Гончара. Ольга Миколаївна розповіла дітям про видатного земляка, його біографію, творчість, громадську діяльність, продемонструвала цікаві експонати музею, серед яких є і репродукції картин Івана Макаровича. Делегація щиро подякувала пані Ользі за цікавий і змістовний екскурс у наше минуле, висвітлення життя і творчості відомої української постаті, якою пишається не лише Шполянщина, а й вся Україна.

Подорожні також відвідали пам’ятник-погруддя Тарасові Шевченку, який був створений у 1960-х роках самим Іваном Гончаром, а згодом був реставрований після значного пошкодження. Потім смакували чистою водою, що тече з місцевого джерела. Сільська влада нещодавно доклала зусиль, щоб це місце набуло культурно-естетичного вигляду.

Після отриманих цікавих знань про рідний край, діти разом із наставниками: ієреєм Романом Саломатіним і вихователем Юлією Барановою милувалися мальовничою красою села. На березі великого Ясівського ставка розвели багаття, на якому приготували разом обід. Батьки і вихованці недільної школи щиро вдячні громаді парафії, яка організувала для діток справжнє пізнавальне дозвілля.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).