Вихованці недільної школи побували в «Зерноленді»

Просвітницько-розважальний комплекс «Зерноленд» — найемоційніший подарунок учням недільної школи при храмі Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП м.Шполи.

Село Івківці що на Чигиринщині. Колись тут мешкав легендарний Максим Залізняк. Нині ж для гостей тут діє дивовижна сільськогосподарська атракція, етнографічна експозиція, що вражає зібраною чи не найбільшою кількістю в країні експонатів стародавніх інструментів та предметів вжитку. Їх можна не лише побачити, а й випробувати в дії! Жати і в’язати снопи, молотити і молоти зерно, кувати залізо, ткати традиційними кроснами. Більшість цих процесів уже забуті українцями в сучасному житті.

У день Святої трійці вихованці недільної школи при храмі Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП м.Шполи разом з батьками мали нагоду спробувати це зробити власними руками за допомогою обізнаних народознавців-працівників. Особливо цікавою є програма «Зерноленду» для дітей. Їм тут по-новому відкривають давні українські ігри, пропонують спробувати майстерності в стрільбі з лука та метанні списа, ліплення посуду та фігурок за допомогою гончарного кола, ходіння на ходулях, літні лижі, лабіринтові розваги, квест на Семидубову гору, коні та вівці, а також безліч інших розваг.

Це вже не перша подорож вихованців недільної школи по культурно-просвітницьких місцях Черкащини. Протягом року діти відвідали малу батьківщину Тодося  Осмачки (село Куцівка Смілянського району), побували та познайомились із учнями недільної школи Свято-Троїцького кафедрального собору у м. Черкаси.

Відтепер діти відпочиватимуть, адже прийшли довгоочікувані літні канікули. Недільна школа відкриє свої двері для занять із наступного навчального року. Щиро дякуємо ієрею Роману Саломатіну та парафіянам храму за високу духовну відповідальність, проявлену у навчанні наших дітей, за турботу і довіру. Нехай Господь дарує своє благословення і оберігає від усякого злого!

Наталія КАРПЛЕВСЬКА, м.Шпола