Вільгельми Телі з 2-го ліцею: на змаганнях юних прикордонників шполяни били точно в ціль

Традиційно на початку жовтня Головний центр підготовки Державної прикордонної служби України імені генерал-майора І. Момота, що базується біля селища Оршанець під Черкасами, відбулися 7-і обласні змагання команд Юних Друзів Прикордонників. Цього року участь у них взяли 23 команди з різних куточків Черкаської області.

Конкурсна програма була насиченою. Учасники змагань виконували стройові пісні, йшли урочистим маршем, виявляли силу духу і гарт в ході воєнної естафети, застосовували на практиці знання зі слідознавства, збирали/розбирали на швидкість стрілецьку зброю. Окремим пунктом програми була демонстрація у вправності стрільби з бойової зброї на стрілецькому полігоні навчального центру.

Честь Шполянської ОТГ на цих змаганнях відстоювала команда Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей», до складу якої входили: Віолетта Андреєва, Артем Клименко, Євгенія Перстюк (учні 8-І класу), Владислав Кравченко, Юрій Педченко (учні 9-Б класу), Олександр Кажукало (10-А клас) та учні 11-го класу Богдан Пахолко, Віталій Письменний.

У безкомпромісній боротьбі вихованці вчителя «Захисту Вітчизни» Василя Фуркала здобули призове перше місце у виконанні практичних стрільб. У загальнокомандному заліку шполяни увійшли до першої п’ятірки переможців серед 23 команд-учасниць і вибороли третє місце, поступившись смілянам та золотонісцям.

Супроводжувала та вболівала за шкільну команду Тетяна Педченко, старший офіцер відділення комплектування Шполянського райвійськкомату, адже серед учасників був її син Юрій. Відрадно, що в недалекому 2016 році її донька, учениця школи — Катерина Педченко була в складі дружини юних пожежників, яка кілька років поспіль ставала кращою на Черкащині.

По завершенню змагань для юних друзів прикордонників провели екскурсію навчальним центром, ознайомили їх із сучасними зразками зброї, технічними засобами охорони кордону, які використовують прикордонники під час служби. Також для дітей було організовано смачний солдатський обід. 

Директор Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня  школа І-ІІ ступенів №2- ліцей» Олександр Гончар від імені  педагогічного колективу висловлює щирі слова вдячності всім тим, хто зробив можливою участь команди в обласних змаганнях й особливо теплі слова адресує батькам учнів за небайдужість та правильне виховання справжніх патріотів України.