Вимагаю покарання винних за бездіяльність!

  Проблема, котра завдала чимало неприємностей жителям Лебедина, стала наріжним каменем у стосунках із представниками влади.

  Залишити все напризволяще не дозволяє почуття справедливості та небайдужості до життя нашої громади.

  Тож вирішила у письмовій формі звернутися до голови Шполянської райдержадміністрації та сільського голови з вимогою негайно вжити заходів регулювання чисельності безпритульних тварин в селі Лебедин, встановити винних осіб та покарати їх за бездіяльність, а також висвітлити зміст звернення у ЗМІ.

   Мої неодноразові усні звернення зі скаргами до Лебединського сільського голови на велику кількість агресивних безпритульних тварин у нашому селі жодних наслідків не принесли, що призвело до того, що 6 жовтня 2017 року зграя безпритульних собак на території мого городу напала та загризла двох моїх кіз! Факт був зафіксований нарядом поліції. Бездіяльність Лебединської сільської ради завдала мені матеріальної і моральної шкоди, яку я маю намір стягнути з винних осіб у судовому порядку.

   Якщо звернутися до букви закону, то можна знайти дуже багато положень різних міжнародних і національних нормативно-правових актів про регулювання чисельності безпритульних тварин у місцях компактного проживання людей, хто і як зобов’язаний вживати заходів із попередження подібних прикрих випадків, котрі сталися у моєму обійсті, а також яка відповідальність передбачена за бездіяльність. Зокрема, чинне українське законодавство гласить, що безпритульні тварини підлягають вилову, а для його забезпечення органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах. Питання надзвичайно вагоме, бо безпритульні тварини заподіюють шкоду природному середовищу, життю, здоров’ю та майну громадян. Батьки ризикують щоденно, відправляючи своїх дітей до школи, адже існує постійний ризик нападу на дитину безпритульною твариною, чи цілої зграї!

   Отож моя наполеглива вимога — вжити заходів, які зобов’язані провести органи влади щодо усунення вищевикладеної проблеми до 22 жовтня 2017 року та повідомити мене про наслідки розгляду мого звернення, надати копії відповідних документів (рішень, протоколів, наказів, розпоряджень тощо).

Любов ТКАЧЕНКО, с. Лебедин