Виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється

— У серпні 2014 року мені виповнилось 55 років. У грудні 2014 року оформила дострокову пенсію. Чи маю право відмовитися від пенсії в зв'язку з працевлаштуванням та чи буде поновлено виплату пенсії після звільнення до досягнення 58 років? — телефонує до управління Пенсійного фонду в Шполянському районі Олена ШЕВЧЕНКО.

Відповідає головний спеціаліст відділу з призначення пенсій Людмила ІЛЬНІЦЬКА:
— За статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» жінки, які народилися з 1 квітня по 30 вересня 1959 року, мають право на пенсію за віком після досягнення ними 58-річного віку за наявності страхового стажу — не менш як 15 років. Згідно з п.7-2 Прикінцевих положень цього закону до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилось 55 років, за наявності страхового стажу — не менш як 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому разі розмір їхньої пенсії зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується впродовж усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду. Якщо жінка, якій достроково призначено пенсію до досягнення віку, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії начас роботи припиняється. У цьому разі після досягнення віку, передбачено ст. 26 Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Тобто, виплата дострокової пенсії у зв'язку з працевлаштуванням припиняється, а в разі звільнення з роботи — поновлюється.