Виповнилося 40 років навчально-виробничому комбінату

28 квітня Шполянському міжшкільному навчально-виробничому комбінату виповнилося 40 років, він був відкритий у далекому 1976 році. Цікавий факт — першим директором, який займає цю посаду і донині, є ветеран війни і праці Олексій Іванович Габелок.

Багато змін у історію цього закладу внесла історія чотирьох десятиліть, але заклад продовжує функціонувати, відповідати актуальним запитам, забезпечувати потреби учнів загальноосвітніх навчальних закладів у профорієнтаційній, допрофесійній та професійній підготовці. При ньому діє освітній округ — добровільне об'єднання загальноосвітніх шкіл різних форм, яке активно співпрацює зі Шполянським районним центром зайнятості. Учні шкіл району здобувають кваліфікації за професіями: тракторист категорії «А», водій категорії «С», оператор комп’ютерного набору, секретар керівника.

Незважаючи на те, що число навчальних профілів з радянських часів зменшилося, але не втратилося значення комбінату, де діти отримують першу профорієнтаційну освіту, навички самоконтролю, вміння удосконалювати свою майстерність. Це життєво необхідна форма професійної підготовки молоді, результатом якої є усвідомлене професійне самовизначення, готовність до ступеневої освіти, побудови професійної кар’єри та успішної інтеграції у суспільство.

Майже півстоліття напруженої і відданої праці Олексія Габелка вже увійшло до золотих сторінок спільного шполянського літопису освітянського життя. Нехай цей приклад стане за основу для тих, хто прагне ставити цілі та впевнено йти до їх реалізації.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).