ВИПУСКНИЦЯМ-2015 ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ або НЕ СХОДЬТЕ З РОЗУМУ

Про що це?

Пишу це для випускниць, як людина, що вже пройшла всі ті кола пекла, хоч так висловитися можна лише умовно, бо попри невимовне хвилювання-тремтіння-розчулення, останній вечір школярів, що вже завтра втратять будь-який статус (ні учень, ні абітурієнт, ні студент), на правду — прекрасний. Вам може здатися, що говорити про це взимку не дуже доречно. На що я вам відповім, знову ж таки, як людина, яка про це знає з власного досвіду: головний біль з приводу цього урочистого дійства починається задовго до закінчення весни, та й не за день до свята ж давати поради. Сани влітку готують, а у нашому випадку — взимку. Отож, як ви вже, мабуть, зрозуміли, я хочу поділитися з вами, випускницями, деякими порадами.

Не сходьте з розуму

Випускний вечір — це не катастрофа. Скажу більше, ви його переживете. Але бажано зробити це так, щоб залишилися тільки теплі спогади, приємні емоції та пам’ятні фотографії, а не зіпсований настрій через незручні туфлі чи щось із цієї опери. Отож поставте собі за мету, провести незабутній вечір, а не одягнути найяскравішу сукню чи найвищі підбори. Не мисліть стереотипами. Будь ласка! Поставтеся до свого випускного не так шаблонно і стандартно, як ваші попередники.

Що треба зробити уже зараз?

Усвідомте, що цей день все ж настане, не через століття, а менше ніж через півроку. Тому не відкладайте все на останній тиждень, а подбайте про деякі важливі речі вже зараз. Знайдіть себе у якомусь образі (бажано не вульгарному) і рухайтесь у цьому напрямку. Про зачіску бажано домовитися вже зараз. Не думайте, що це зарано, якщо не хочете прокидатися о 5-й ранку в день свого випускного. Запишіться на зручну годину поки є така можливість (якщо ще є). Довіряйте досвідченому майстру. Якщо не маєте «свого» перукаря, послухайте рекомендації інших. В іншому разі, можете отримати несподіванку на своїй голові, що зовсім не підніме вам настрій. Не будуйте із свого волосся гнізда, відійдіть від традиції про те, що чим складніша ваша зачіска, чим більше в ній квіточок та блискіток — тим краще. Подивіться на образи голлівудських дів на червоних хідниках, вони прості і стильні без зайвих деталей. Природний колір волосся, невигадлива зачіска, натуральний мейк-ап — такий вибір більшості селебретіс.

Чого не варто робити?

Хвилюватися через випускний більше, ніж потрібно, точно не треба. Щоб попередити це, варто вже зараз подумати, як би вам хотілося виглядати. Для цього треба зробити експедицію в Інтернет, переглянути варіанти суконь та зачісок. Потім відправитися до магазину для того, аби поміряти все те, що вам подобається. Це може бути найдорожчий дизайнерський салон, адже ви все одно йдете туди на розвідку, а не за покупками. Ваше завдання побачити, що вам пасує, а що ні. Після того, маєте вирішити, що вам приблизно треба, і починати шукати це, або замовляти індивідуальний пошив. Дуже добре, якщо маєте знайому, яка може створити для вас таку сукню, яку ви захочете, тоді будете упевнені в тому, що ваш образ буде унікальним, і ніхто не одягне чогось схожого.

Добре було б, аби ви пам’ятали при виборі святкового вбрання про те, що вам 16 років і не зістарювати себе кілограмом об’ємних прикрас та надмірною яскравістю макіяжу. Підкресліть молодість та природну красу. А образи світських дам залиште до церемонії вручення Оскара. Хай це буде проста сукенка, але хай у ній буде ваша індивідуальність. Не одягайте на себе маску, яка зробить вас невпізнаваною.  

Що це означає?

Не варто витрачати на своє «одноразове» вбрання тисячі. Краще прибережіть їх для навчання в університеті, або перерахуйте для армії. Погодьтеся, зараз не час для розкішних убрань, та й свято полягає не у тому. Атестатом краще козирнути, ніж брендом своєї сумочки. Хоч це теж погана ідея — хизуватися взагалі не варто. Подумайте тільки, сукня разом з туфлями та нарощеними віями на фінансових терезах може заважити як рік навчання у Львівському національному університеті (!), а може обійтися вам у одну тисячу гривень, від чого, підійшовши з розумом, ви виглядатимете не гірше?

Зрозумійте, що одяг ніколи не може бути найголовнішим. Але чому завжди всі говорять тільки про це? Про сукні, костюми та зачіски. Змініть цю традицію, будь ласка.

Цікаво!

У 2013 році в Сербії випускники гімназії міста Пірот відмовилися від дорогих суконь і костюмів. Так вони зібрали 310 тисяч динарів (приблизно 2750 євро) і передали їх важкохворим дітям із свого міста. Після урочистих заходів випускники пройшлися центром міста у футболках із написом «Твої 5 хвилин блиску — чиєсь ціле життя». Колишні школярі розповіли, що вони хотіли зробити щось, щоб їх запам’ятали, а також дати приклад наступним поколінням.

Олена ВИСОКОЛЯН