Віряни попрощалися із блаженнішим Любомиром Гузаром

     «Багато хто думає, що мир — то відсутність війни. Але мир є це дещо більше.

Мир – ще й добрі стосунки між людьми, коли ми не брешемо один одному, не шукаємо вигоду, не бажаємо зла.

Мир треба нести кожного дня, кожного дня треба налагоджувати контакти між людьми, шукати доброго спілкування»

 Блаженніший Любомир Гузар

      31 травня на 85-му році життя помер багаторічний предстоятель Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар. З ним прощалися у Львові, в соборі святого Юра, а 4 червня, в Києві в Патріаршому соборі Воскресіння Христового (УГКЦ) тисячі вірян попрощалися з блаженнійшим.

     Панахиду із главою УГКЦ Святославом Шевчуком співслужив патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

    «Під час панахиди співав хор Київської православної богословської академії під керівництвом диякона Юрія Мигаля. Після завершення предстоятель Київського патріархату поспілкувався з главою УГКЦ Святославом Шевчуком та дав коментар департаменту інформації Греко-католицької церкви», — інформує сайт УПЦ КП.

    «Ця новина зворушлива та знакова. Коли предстоятель однієї авторитетної церкви — УПЦ КП — прийшов попрощатися з предстоятелем іншої потужної церкви. Більше того, співслужив панахиду!
Це не прийнято (наскільки я знаю) останніх так 1000 років», — написала з цього приводу журналістка Ярослава Міщенко, яка спеціалізується на церковній тематиці.

    У понеділок, 5 червня, відбулася скорботна архієрейська божественна літургія з чином погребення кардинала Любомира Гузара в Києві.

   Блаженнійшого поховали у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ на Лівому березі столиці, який було збудовано за часів патріаршества Блаженнійшого Любомира.

Довідка: Любомир Гузар (26 лютого 1933, Львів, Польща) — єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Католицької Церкви; з 28 січня 2001 року Верховний архиєпископ Львівський, з 25 серпня 2005 року по 10 лютого 2011 року — Верховний архиєпископ Києво-Галицький — предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.