ВМІЄ ЗНАХОДИТИ ШЛЯХ ДО ДИТЯЧИХ СЕРДЕЦЬ

Запалити в дитячих душах вогник пізнання світу, повести за со­бою дітей у чарівний світ знань, згуртува­ти дитячий колектив, навчити справжньої дружби, людяності, по­ваги до людей, любові до своєї Батьківщини — це велика мета кож­ного вчителя. І тільки відданий своїй справі вчитель досягає її. Ці слова можна сказати про вчителя світової літератури Лебединсь­кого НВК №2 Ларису Павлівну Світлову. З 1981 року вона працює у школі, спочатку ви­кладала російську мо ву і літературу, а потім — світову літературу. Уважна, справедлива, толерантна, небайду­жа до кожного учня, вчитель-професіонал — всі ці слова харак­теризують Ларису Павлівну.

За роки ро­боти у школі вчитель­ка здобула заслуже­ний авторитет серед колег, учнів і батьків. Вчителька навчила своїх учнів творчості, натхнення, прагнення до наукових дослід жень. Її учні неодно­разово були призера­ми обласного етапу к о н к у р с у - з а х и с т у уч-нівських науково-дослідницьких робіт в Малій академії наук: Ірина Воскобійник (ІІІ місце), Алла Черев­ко (2 місце), Наталія Ярошенко (ІІ місце), Наталія Скороход (ІІІ місце). Останні кілька років Лариса Павлівна очолювала творчу гру­пу вчителів світової літератури району та є співавтором колек­тивних творчих робіт цього колективу, які ви­бороли призові місця на обласній виставці передових педагогічних технологій: «Тестові за­вдання зі світової літератури для учнів 5—12 класів», «Визначні письменники світової літератури. Виховні за­ходи для позакласної роботи». Неодноразово друкувались у фаховій газеті «Зарубіжна література» і власні, розроблені Ларисою Павлівною, серії уроків зі світової літератури: «Вивчення творчості Стендаля. Роман «Червоне і чорне», «Проблемні завдання на уроках зарубіжної літератури», «Я. Кава­бата. Повість «Тисячо­крилий журавель».

За багаторічну творчу працю Лари­са Павлівна Світлова неодноразово була нагороджена грамотами відділу освіти Шполянської РДА, Почесними гра­мотами обласного управління освіти і науки Черкаської об- ласті, дипломами Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, відзначена знаком «Відмінник освіти України». Та найбільша нагорода для неї — любов і по­вага її учнів. Випускники, згадуючи свого класного керівника, говорять, що Лариса Павлівна зуміла знайти шлях до їхніх сер­дець, розкрити найкращі сторони дитячих душ, чесністю, добротою і порядністю вчила висо­кого призначення людини на землі.

Лариса Павлівна не тільки улюблений вчитель учнів, а ще й любляча дбайлива мама, яка ви­ховала, викохала трьох дітей: доньку Світлану і двох синів – Сергія та Андрія. Найменший Андрій, як і мама, вибрав професію вчителя.

Важливо для кожної людини, аби зробити у своєму житті більше ко­рисного і красивого, аби не ятрило душу й сер­це минуле, аби хотілося стрічати завтрашні світанки і надвечір’я. Без­заперечно, що в день ювілею Ларисі Павлівні буде приємно озирнутися на пройдений шлях, адже досягла у житті багато.

Ми цінуємо Вас, Лари­со Павлівно, як справж­нього професіонала, досвідченого вчителя, науковця, відкриту, чуйну, доброзичливу людину.
У день Вашого ювілею прийміть наші найкращі вітання! Бажаємо Вам міцного здоров’я, радості, творчих сил, натхнення. Нехай доля дарує Вам тепло людських сердець, а свята і будні приносять благополуччя Вам і Вашій родині! Хай довгою буде Ваша, Ларисо Павлівно, життєва дорога! Нехай сторицею віддасться Вам за працю і добро!

Колектив Лебединського НВК №2.