Воєнна драма «Черкаси» візьме участь у кінофестивалі в Австралії

Воєнна драма «Черкаси. Останній корабель у Криму» стане однією з двох українських стрічок, що візьмуть участь у конкурсі Міжнародного кінофестивалю «Veterans Film Festival», який відбудеться в Австралії.

Як повідомляють у Держкіно, до секції повнометражних фільмів фестивалю відібрано воєнну драму «Черкаси» режисера Тимура Ященка та документальний фільм «Родинна справа» режисера Валерія Балаяна. Цьогорічний Veterans Film Festival відбудеться в онлайн-форматі.

Щорічний австралійський кінофестиваль Veterans Film Festival присвячений обміну історіями, які показують реальні чи уявні перспективи війни та її впливу на суспільство. Фестиваль зосереджується на останніх роботах ветеранів та кінематографістів, які досліджують різні точки зору на воєнні конфлікти, теми ветеранів та їхніх сімей. Цього року до офіційної програми Veterans Film Festival увійшло 8 повнометражних та 16 короткометражних стрічок з усього світу, вони змагатимуться за головну нагороду фестивалю – Red Poppy Award.

Повнометражний ігровий фільм «Черкаси» Тимура Ященка – це воєнна драма про однойменний морський тральщик, що був заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним із 9-ти українських кораблів, що не спустив державний прапор. Фільм заснований на реальних подіях в Криму навесні 2014 року. Стрічка створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Військово-морських сил Збройних сил України. Режисер картини – Тимур Ященко, продюсери – Ірина Клименко (кінокомпанія «MKK ФІЛЬМ СЕРВІС», Україна) та Марта Лотиш (кінокомпанія «Інтер медіа», Польща). Автори сценарію – Тимур Ященко та Роберт Квільман.

Міжнародний кінофестиваль Veterans Film Festival-2020 триватиме з 30 листопада до 31 грудня 2020 року, онлайн.