Восьмого серпня розпочинається мисливський сезон

За тиждень вже стартує сезон для мисливців-любителів на території Шполянського району. Як розповідає голова районної громадської організації українського товариства мисливців та рибалок Олег СЛОБОДЯНИК, до цього ретельно завжди готуються мисливці нашого району, яких налічується понад чотири сотні. Ще, напевно, починаючи із зимових місяців вони готують манки, опудала, відповідний одяг і спорядження, накопичують певні гроші на все це. Але в першу чергу кожному мисливцю потрібно брати до уваги всі встановлені правила техніки безпеки, щоб не допустити нещасних випадків та отримати максимум задоволення від улюбленого захоплення і активного відпочинку.

Олег Володимирович підписав 24 липня 2015 року наказ про проведення полювання на пернату дичину в угіддях Шполянської РГО УТМР в сезон полювання 2015 року, яким установлюються такі строки полювання:

• на качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) — з 18 години 8 серпня до 27 грудня 2015 року;

• на перепела — з 18 години 8 серпня до 4 листопада 2015 року.

Днями полювання на пернату дичину є середа, субота і неділя. Із 7 листопада по 27 грудня 2015 року — лише субота та неділя.
Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: качок — 5 шт., лисок — 6 шт., перепілки — 15 шт., куликів — 10 шт., голубів — 10 шт.

Полювання на пернату дичину проводиться в МГ Шполянської РГО УТМР на загальній площі 40474 га, в тому числі, польових угіддях 38304 га, водно-болотних угіддях 2170 га.

Не проводити полювання в заборонених для цього місцях:

• на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, де це заборонено відповідно до положень про них;

• на відтворювальних ділянках;

• у межах населених пунктів (сіл, селищ, міст);

• в угіддях, не зазначених у дозволі;

• на відстані ближче ніж 200 м від будівель, населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.

Забороняється полювати без належного на те дозволу: без документів, визначених статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»; полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму.

Забороняється полювання у заборонений час: у не дозволені для полювання строки на відповідні види тварин; у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу).

Забороняється полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами: не мисливської (у тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.

Забороняється полювання на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм (№0000).

Забороняється полювання з мисливськими собаками, ловчими звірами і птахами без наявності на них паспорта.
Забороняється полювання на заборонених для добування тварин.

На єгерську службу, яка складається зі штатних та громадських єгерів покладається ряд завдань. Вони проводитимуть заходи з охорони державного мисливського фонду від браконьєрів, суворого дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки та ветеринарно-санітарних вимог. В їх обов’язки входитиме видача відстрільних карток, організація та здійснення полювання у визначених місцях, контроль обліку добутих мисливцями тварин у картках обліку добутої дичини та порушень правил полювання, контроль за дотриманням правил пожежної безпеки в межах господарства та вжиття заходів, спрямованих на недопущення лісових пожеж.

Перед початком полювання єгері проводитимуть інструктажі з питань техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійсненні полювань. Допускатимуть лише тих мисливців, які мають документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

Сезон полювання розпочнеться з підтвердженням органів ветеринарної медицини згідно із Законом України «Про ветеринарну медицину». При виникненні або загрозі поширення особливо небезпечних хвороб, у тому числі спільних для тварин і людей, полювання на окремий вид або всі види диких тварин буде закрито.

Де відтворювальні зони на Шполянщині?

Згідно з наказом Шполянської РГО УТМР Олега Слободяника №3 від 7 лютого 2014 року «Про виділення мисливських угідь під відтворюючу зону з метою відтворення поголів’я хутрового звіра, парнокопитних тварин та пернатої дичини» виділено територію мисливських угідь (загальна площа — 24800 га):
• від урочища Довжик по дорозі Мокра Калигірка та Верхня Дар’ївка (ліва сторона) до с. Скотареве;
• від с. Скотареве (ліва сторона) до с.Товмач;
• від с. Товмач (ліва сторона) до перехрестя с. Водяне—с. Лип’янка, через перехрестя (ліва сторона) до с. Лип’янка;
• від с. Лип’янка (ліва сторона) до населеного пункту Межигірка;
• від н.п. Межигірка по дорозі Шпола—Новомиргород (ліва сторона);
• через н.п. Митниця—с. Кримки до урочища Довжик, поворот на дорогу до с. Мокра Калигірка.
Полювання в цій відтворюючій зоні та в лісних масивах Шполянського району на період з 7 лютого 2014 року по 7 лютого 2017 року ЗАБОРОНЕНЕ.