Впродовж чотирьох років прочитала 290 книг

Не помилюся, одразу зазначивши, що минулого тижня всі ті, хто завітали на бенефіс маленької розумнички, найактивнішої читачки дитячої бібліотеки Мар’янки Пелипенко, який проводився в читальній залі Шполянської районної бібліотеки, отримали море позитиву. Принаймні я, вперше познайомившись із Мар’янкою, була переповнена найприємнішими враженнями від захоплення цією дівчинкою.

Цього дня Мар’яна презентувала свої найулюбленіші книги, а присутні в залі ― дорослі та учні – четвертокласники з міської школи №2, могли не просто порадіти за свою подругу, а й взяти собі за приклад її любов до читання.

Мар’янка навчається у 4-А класі ЗОШ I—III ступенів № 2-ліцеї (класний керівник Ольга Килимиста). Дівчинка надзвичайно цікава у спілкуванні, бере активну участь у житті свого класу, де є його старостою, відмінно навчається. А ще Мар’янка ― призер Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок осінній», учасниця Всеукраїнського конкурсу з англійської мови «Грінвіч», дипломантка Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» та Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», переможець районного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

І все це ― завдяки своїй великій любові до книги! Її Мар’яна Пелипенко вважає найбільшим скарбом у житті людини, а бібліотеку ― місцем зустрічі з цікавими людьми.

Дитячу бібліотеку Мар’яна Пелипенко почала відвідувати, щойно навчилася самостійно читати. За чотири роки дівчинка прочитала 290 книг різних авторів та жанрів. Серед улюблених ― повісті, пригоди та фантастика, детективи.

― Запити Мар’янки часом випереджають можливості нашої біб-ліотеки, ― зазначають працівники дитячої бібліотеки.― Але дівчинка завжди щиро радіє хорошій книзі, творам сучасних письменників, класиків дитячої літератури.

А на книжкову виставку для свого першого в житті бенефісу Мар’янка ретельно відібрала сама і представила свої найулюбленіші книги, які вже прочитала і з якими радила познайомитися друзям. Вона так захопливо презентувала сучасні дитячі видання та улюблених авторів, що деякі учасники щорічного літературного форуму, який проводиться у Львові, могли б позаздрити цій маленькій читачці за її не по-дитячому професійний підхід до презентації улюблених письменників та їхніх видань.

Мар’яна захоплюється ще й малюванням, любить кататися на велосипеді. Однолітків дівчинки цікавило все, що стосувалось цих захоплень, і вони ставили їй найрізноманітніші запитання.
Класний керівник класу, де навчається Мар’яна Пелипенко, Ольга Килимиста відзначила її талановитість у всьому, надзвичайну доброту і чуйність, та, як наголосила Ольга Віталіївна, ким би не стала дівчинка в майбутньому, головне, щоб вона зберегла всі ці риси і виросла справжньою людиною. Разом із дівчинкою пригостила всіх дітей солодощами.

Музичний подарунок їй та усім присутнім підготували лауреати I премії 43-го Всеукраїнського конкурсу-фестивалю для дітей та молоді «Осінні «Зоряні мости», квартет гітаристів у складі Владислава Свердела, Анни Узюмової, Дарини Таранець та Дмитра Стукала (викладачі: Дар’я та Ольга Георгієві).

Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий та директор централізованої бібліотечної системи Наталя Мазур вручили дів-чинці грамоту «Найкращий читач районної бібліотеки» та книгу про відомі постаті України, побажавши, щоб колись серед прізвищ цих людей з’явилось і Мар’янчине.

А ще на святі всі дізналися, що Мар’янка почала писати книгу про свого друга Іванка. Тож, можливо, всім нам пощастить найближчим часом познайомитися із цією книгою. Переконана, що вона буде не менш захопливою, аніж улюблені твори найактивнішої читачки дитячої бібліотеки. Принаймні, дуже хочеться побажати цього такій чудовій допитливій дівчинці.

А ще, хочеться сподіватися,що кожен із дітей, присутній на цьому заході під назвою бенефіс (до речі, з французької перекладається як користь чи зиск), обов’язково виніс для себе свою велику користь з цього спілкування!

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).