ВСЕ, ЩО В ШПОЛІ ПОГАНО ЛЕЖИТЬ, — МОЄ…

Майже рік минув відтоді, як шполяни зафіксували факт завзятого розбору приміщень колишньої заготконтори із застосуванням крану та вантажних автомобілів. Тоді представники влади оперативно зібрали нараду, викликали начальника районного відділу УМВС України в Черкаській області Вадима Кутового і намагалися розібратися: хто дав право розпоряджатися майном, яке знаходиться під арештом? Як тоді стало відомо, власник об’єкту, який проживає в Одесі, не завершив реалізацію задуманого виробництва та заборгував міському бюджету близько 150 тис. грн. за оренду земельної ділянки. Техніку у місцевого підприємця тоді найняв невідомий чоловік. І хоча кран та автомобіль з розібраними матеріалами правоохоронці відправили на штрафмайданчик, покарання за самоуправство (а фактично грабіж) так ніхто і не поніс, невідомий замовник цього дійства не був встановлений. Багато ще питань залишилися відкритими: наприклад, чому не вдалося виконавчій службі, до якої після арешту перейшов у розпорядження цей майновий комплекс, знайти порозуміння із міською радою та податківцями в частині забезпечення цього об’єкту охороною. Опис майна так і не здійснили, а його вартість сягала набагато більше за 150 тис. грн., які заборгував міському бюджету цей гастролер-підприємець.

Об’єкт впродовж року так ніхто і не охороняв. Не витримав такого випробовування спокусою «невідомий чоловік». Роботи із розбирання приміщень продовжилися.

Кореспонденту газети «Шполяночка+» вдалося зробити декілька знімків, коли оперативники відправляли вже знайомі автомобіль і кран до штрафмайданчика.

— Надійшла інформація про те, що невідомі особи проводять роботи із розбирання майнового комплексу заготконтори — знімають дошки, балки, — прокоментував на місці події слідчий поліції Нарек Сагакян. — Документів у цих осіб не було, складено відповідний протокол, автомобіль з матеріалом та ЗІЛ (кран) відправлені на штрафмайданчик.

— За цим фактом відкрито кримінальне провадження, встановлюються особи, причетні до цього, та особи, у віданні яких знаходиться майно. Найближчим часом справу вже буде направлено до суду, ― зазначив, коментуючи ситуацію цього тижня начальник Шполянського відділення Смілянського відділу поліції головного управління національної по-ліції в Черкаській області Вадим Кутовий.

Цікаво, чи цього разу ідентифікують «невідомих», чи знову згідно з діючим законодавством не буде приводу для їх покарання, як це сталося і влітку, коли «невідомі» розбирали складові бетонного приміщення, що колись належало відгодівельному пункту і знаходиться в мікрорайоні колишнього цукрозаводу. В цьому випадку приміщення не є безгоспним, а належить приватному підприємцю міста, який викликав на місце події правоохоронців.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).