Все своє ношу з собою, або Помста за любов до культури

Після травневих вихідних жителі міста помітили, що біля раніше охайного і привабливого на вигляд офісу «Світ вікон», який знаходився у приміщенні кінотеатру «Космос», не стало вікна, дверей, і навіть брукованої доріжки. Як з’ясувалося, приватний підприємець Наталія Тишнюк, яка орендувала приміщення в «Космосі» з 2004 року, залишаючи його, вирішила забрати із собою всі вкладені нею матеріальні цінності в офіс.

Як на це зреагувала міська влада, «Шполяночка+» запитала у юриста міської ради Шполянської ОТГ Дмитра Коваля.

— Дмитре Павловичу, чому приватний підприємець залишив орендоване приміщення?

 — Із переходом кінотеатру «Космос» із районної комунальної власності до комунальної власності Шполянської ОТГ у міській раді підготовлено перспективний проект розвитку цього закладу культури, який планується реконструювати та використовувати у подальшому лише за призначенням. Тому міська рада не має наміру надалі надавати приміщення «Космосу» в оренду. Після зміни власника об’єкта усіх орендарів згідно із українським законодавством попередили за 30 календарних днів про те, що оренда не продовжуватиметься. 

— Чи буде міська рада звертатися до суду з приводу приведення в неналежний стан приміщення орендарем? Адже на місці дірок колись були ж і вікно, і двері.

— Нині ми офіційно звернулися із запитами до колишнього власника «Космосу» — районного Будинку культури, та до поліції, аби встановити факти порушень Цивільного Кодексу України, чи передбачалися угодою наявне перепланування кімнати, на яких правових підставах встановлювалися нові двері, вікно та брукована доріжка. Якщо ми їх виявимо, то реагуватимемо відповідним чином.

— А чи інші три орендарі теж подібним чином демонстрували протест?

— Ні, з усіма чотирма орендарями у нас відбулися перемовини і було вирішено припинити дію договорів за згодою сторін — у тому числі й з пані Тищук. Ніхто не висловлював жодних претензій. Однак після вихідних ми побачили таку неприємну несподіванку.

Від редакції: Чи хтось підказав власниці «Світу вікон», чи вона сама вирішила помститися громаді за те, що віднині їй потрібно шукати інше приміщення для офісу, — нам не відомо. Однак багато жителів міста здивувалися такій її поведінці. Невже їй стало шкода декількох метрів тротуарної плитки для свого рідного міста?

Марія ОСИКА