Лідери п’ятнадцяти громадських організацій, відомі люди Черкащини зібралися за круглим столом, щоб об’єднатися навколо Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» заради розбудови Шевченкового краю.
Об’єднавчий тон розмові задала голова обласної ради Валентина Коваленко, яка приєдналася до Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» та запросила в команду громадську еліту заради загального добра:
— Ми хочемо задекларувати, що до «ЧЕРКАЩАН» приєднуються різні організації, громадсько-політичні рухи, окремі громадяни, оскільки надважливою для нас є кристалізація суспільства, щоби ми почувалися сьогодні монолітними. Ми одностайні в тому, що треба разом зберегти лад на Черкащині та в Україні. Нам треба триматися купи, плече до плеча, вміти толерантно один одного розуміти, домовлятися. Тут ми підкреслюємо, що рух «ЧЕРКАЩАНИ» збирає людей різних за поглядами, але одностайних у думці об’єднатися заради Черкащини, миру на цій землі.
Громадський діяч Павло Карась розповів, що давно готовий до змін, проте не було команди: «Коли відбулася революція, мені не було з ким робити зміни в Черкасах. Лише зараз уперше з’явилася команда, яка хоче змін саме на Черкащині — це «ЧЕРКАЩИНИ», які подають приклад об’єднання не під київськими брендами, і які поставили собі на меті покращити життя уже зараз».
Голова обласної організації «Громадський блокпост» Оксана Циганок зізналася, що їй сьогодні нелегко займатися політикою, бо виховує двомісячну дитину:
— Ми неодноразово були разом з Валентиною Коваленко в АТО — потрапляли в дуже складні ситуації, там я побачила її як людину, як жінку. До цього для мене обласні керівники були просто чиновниками. А ще думаю про своїх дітей. Хочу зробити усе від мене залежне, щоб мій синочок, коли виросте, сказав: «Мамо, спасибі за те, що я народився і виріс в Україні».
Голова спілки воїнів АТО «ЧЕРКАЩАНИ» підполковник Олександр Тіхонов висловив підтримку ідеї об’єднання громадських еліт, хоча сам балотуватися у депутати не буде:
— Війна — це найгірше, що є в світі, але війна об’єднала нас. Я бачив, коли перебував у зоні АТО, як нам допомагали люди! Черкащани у цьому були найкращі. І з цими людьми, які поряд зі мною, в більшості познайомився у зоні АТО. Ми відчули на війні, що разом — велика сила. Думаю, що і політичне об’єднання доведе спроможність робити великі зміни, допомогти черкащанам у розбудові області.
Наталя Мамалига, заслужена артистка України, згадала не раз бачені у тривожній зоні на сході країни сльози бійців та радість і посмішку від зустрічей з акторами. «Сьогодні наші актори, виступаючи на гастролях у містах України, взяли з собою дві скриньки: одну на розбудову театру, іншу — для потреб армії», — розповіла пані Наталя. Вона теж приєдналася до команди ВО «ЧЕРКАЩАНИ» й поділилася власними аргументами такого рішення.
Відомий хореограф, майстер спорту міжнародного класу, почесний громадянин міста Черкаси Максим Оробець зізнався, що його приваблює у команді: тут зібралися черкащани, об’єднані безліччю ідей на благо області. А Юрій Сушко, член НРУ з 1999 року, наголосив, що « сьогодні саме нам, на низах, потрібно впливати на суспільно-політичні процеси».
Учасники круглого столу підписали декларацію про підтримку, взаємодію та консолідацію зусиль, спрямованих на розвиток Черкащини, які визначило Всеукраїнське об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ». Це підтверджує своєчасність та правильність його позиції, рішучість та стійкість команди. Оскільки сьогодні громадсько-політичні сили Черкащини об’єднуються у підтримці ВО «ЧЕРКАЩАНИ», це дає підстав заявити, що Всеукраїнське об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» стає найпотужнішою громадсько-політичною силою на Черкащині.
Антон ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ.