«Всевидюще око» відтепер націлене на злочинців

Щоб поліпшити громадську безпеку, у Шполі в найбільш людних місцях та на перехрестях доріг встановлюються камери відеоспостереження.

Завдяки цьому в онлайн режимі відтепер можна спостерігати за ситуацією на міських вулицях. Нині спеціалістами вже встановлено та підключено 2 відеокамери в середмісті на площі Героїв Майдану, — повідомляють у Шполянській міській раді.

Роботи зі встановлення відеоспостереження обійдуться міській казні у близько 85 тис. грн. Ініціативу міського голови Сергія КРАВЧЕНКА підтримав депутатський корпус.

— Коли Шпола матиме більше точок зі встановленими відеокамерами, то і працівникам новоствореної муніципальної інспекції, і поліції буде допомога. З’явиться додаткова можливість оперативніше попереджувати можливі правопорушення і належним чином реагувати вже на скоєні, — аргументував Сергій Володимирович. — Можливо, таким чином люди почнуть вже задумуватись перед тим, як кинути папірець поза сміттєву урну чи залишити порожні пляшки на лавці.

За його словами, закуплено 6 нових камер, дві з них вже встановлено і підключено до пульту у міській раді, інші нині встановлюються.

Задоволені такими змінами і самі шполяни.

Шполянин Роман Поперечний каже, що такі точки відеонагляду давно потрібні у Шполі. Адже він працює у магазині «АТБ-маркет» і пізнього вечора повертається додому з роботи.

— Не завжди відчуваєш себе спокійно, коли йдеш додому у темну пору доби, — зазначає пан Роман. — А коли знаєш, що у місті вже почали встановлювати камери відеоспостереження, то й почуваєш себе впевненіше.

А найбільше встановленими камерами задоволені матері підлітків, діти яких затримуються темними зимовими вечорами у центрі міста.

Як зазначають у міськраді, відеокамерами планують «накрити» всю центральну частину міста. Їх встановлять на перехресті вулиць Соборної і Волонтерської, у міському парку дитячого дозвілля, на готелі «Шпола-центр», по вулиці Героїв Крут біля Шполянської швейної фабрики.

Так званому «всевидющому оку» необхідно поширюватися і на інші мікрорайони міста, адже останнім часом зафіксовано ряд злочинів, які могли б швидше розслідуватися завдяки такій техніці.

к поінформували у відділі поліції, наприкінці грудня троє зловмисників вчинили напад на молоду жінку, яка поверталася пізно ввечері з роботи, пограбували та побили її. Тож жителям Шполянщини слід бути обережними і обачними, аби уникнути таких неприємностей.

Ганна ШВЕЦЬ.